VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1091
EURO18.2174
ALTIN1016.7
reader

‘FINDIK DALDA, AKLIN İŞÇİDE KALMASIN’ PROJESİ BU YILDA DEVAM EDİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘FINDIK DALDA, AKLIN İŞÇİDE KALMASIN’ PROJESİ BU YILDA DEVAM EDİYOR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan, üretici ile işçiyi buluşturan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesi bu yılda devam ediyor. Proje kapsamında geçen yıl çalışmış olan fındık işçileri ise ekonomik anlamda önemli bir kazanç sağladıklarını belirterek herkesi projeye katılmaya davet ediyor.

“Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinin geçen yıl büyük ilgi gördüğünü ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, projenin yoğun talep üzerine bu yılda devam edeceğini söyledi.

Tüm Ordu’yu kucaklayan bir proje olduğuna dikkat çeken Suyabatmaz, “Geçtiğimiz yıl Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlattığımız “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesi çok büyük ilgi gördü. Yoğun talep üzerine projemizi bu yılda devam ettiriyoruz. Bu proje sayesinde 4 bin işçimize istihdam imkânı sağladık. Ordu’yu kucaklayan bir proje olması sebebiyle Mesudiye’den Ünye’ye, Akkuş’tan Gülyalı’ya tüm vatandaşlarımız projeden kolaylıkla yararlanabiliyor. Proje ile Ordu’nun dört bir yanında vatandaşlarımız iş bulma imkânına sahip oluyor. Bu sayede 45 gün süre ile devam eden projemizi hayata geçirerek istihdam sağlamanın yanı sıra kaliteli hizmet sunduk, sunmaya da devam ediyoruz. Bu yıl da fındık hasadı süresince fındık hattımızı arayan vatandaşlarımız iş, bahçe sahipleri ise işçi bulabilir” dedi. ORDU OLAY

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

 “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinde fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat işçileri ve fındık hasat işçisi olmak isteyenler yararlanabilecek. Fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 444 1 052 numaralı hattı arayarak ya da www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt ve talep oluşturabiliyor. Projeye katılmak isteyenler hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 444 1 052 numaralı hattı arayarak başvuru yapabiliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLYALI’DAN GENÇLERE MÜJDE Önceki Haber

GÜLYALI’DAN GENÇLERE MÜJDE 

‘BOĞULMA OLMAYACAK’ DENMİŞTİ AMA İKİNCİ VAKA YAŞANDI!Sonraki Haber

‘BOĞULMA OLMAYACAK’ DENMİŞTİ AMA İKİNCİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar