Ordu
DOLAR9.5126
EURO11.063
ALTIN549.46

FINDIK FİYATI 4 DOLAR OLMALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK FİYATI 4 DOLAR OLMALI
Abone ol
Ordu’daki sivil toplum kuruluşları (STK)  fındık fiyatının 4 dolar açıklanmasını isteyerek daha düşük fiyatın mağduriyet oluşturacağını belirtti.   

STK’ların Fındık Fiyatı Talebi

ORDU OLARAK BEKLENTİMİZ 4 DOLARDIR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Geçen yıl temmuz ayında fındık fiyatı verildiğinde dolar fiyatı 6.80 TL civarındayken, bu yıl bu fiyat 8.40 TL civarında seyretmektedir. TMO’nun alım yapacağı 2021 yılı fındık fiyatı verilmeden önce bu durum göz önünde bulundurularak verilmesi daha doğru olacaktır. Bu yıl ki fındık fiyatının 4 dolar olmasını beklemekteyiz.

4 DOLAR YABANCI İÇİN DE İYİ FİYAT

Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin: Her şeyin fiyatının ciddi oranda artış var. Artmayan bir şey yok. Hatta bazı ürünlerde yüzde 100 artış var. Gübre girdileri dahil pek çok ilaç fiyatında da ciddi artış var. Bütün bu durumlar göz önündü bulundurulduğunda üreticinin ezilmemesi için TMO’nun fındık alım fiyatı 4 dolar olmalı.4 doların Türkiye dışındaki alıcılar için de uygun.

 

ARZUMUZ İSTEĞİMİZ TALEBİMİZ 4 DOLARDIR

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek: Girdi ve enflasyon fiyatlarındaki artış ortada. Salgının verdiği etki de ortada. Verilen iyi bir fiyat Karadeniz Bölgesinin yaralarının hızlıca sarılmasına neden olacaktır. 4 dolarlık fiyat üreticimizin de esnafımızın da yüzünü güldürecektir. Bizim de talebimiz, arzumuz isteğimiz TMO alım fiyatının 4 dolar olmasıdır.           

 

FINDIK FİYATI 4 DOLAR CİVARI OLMALI 

 

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş: Fındık bizim bölgemizde ekonominin lokomotifi. Artan maliyetler de ortada. Ona verilecek fiyatın silsile halinde bütün ekonomi dalları üzerinde etkisi olacaktır. Bu etkinin iyi olabilmesi için bana göre bu sene TMO’nun alım yapacağı fındık fiyatı kesinlikle 30 TL’nin üzerinde olmalı. Hatta bugün için 4 dolar diyebileceğimiz 34-35 TL’lere varmalıdır.               

 

BU VE GELECEK SENELER İÇİN 4 DOLAR OLSUN

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş: Bana göre bu sene ve gelecek seneler için çok olağan üstü bir durum olmaz ise fındık fiyatı, TMO alım fiyatı 4 dolar olmalı. Ordu’da bütün ekonomi fındığa bağlı. Biz fındık fiyatındaki sorunu çözersek bundan sonra verimlilik gibi diğer sorunlarımızı konuşup tartışıp çözebiliriz. Biz dönüm başına 80 kilo ürün alıyoruz. Bu dünyanın en az rakamı.       

4 DOLAR FİYATI YARALARIMIZI SARAR

 

Ordu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Olgun Öztürk: Korona salgını bizi yordu yıprattı. Sezon başında 3,5 dolar civarında açıklanan fındık fiyatı sezon sonunda 2,5 dolara indi. Bu da yordu yıprattı. Bu sene Türkiye dışında fındık olmadığı haberini alıyoruz. İtalya’da fındık yok. Fındık almak isteyen Türkiye’nin kapısını çalacak. Bu da iyi değerlendirilmeli. 4 dolar gibi iyi bir fiyat yaralarımızı saracaktır.   

 

Hasan Cem Özel                 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UNUTULMAZ VALİMİZ MALAY ALZHEIMER HASTASIÖnceki Haber

UNUTULMAZ VALİMİZ MALAY ALZHEIMER HASTAS...

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN BİNA TADİLATI YAPTIRILACAKTIRSonraki Haber

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar