VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9547
EURO18.4424
ALTIN1036.4
reader

FINDIK FİYATI REVİZE EDİLMELİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK FİYATI REVİZE EDİLMELİ
Abone ol
Fındık üreticilerinin büyük çoğunluğu açıklanan 26,50-27 TL’lik fiyattan memnun kalmadı. Üreticiler fiyatın maliyetler göz önüne alınarak yeniden belirlenmesini en azından 1-1,50 TL artırılmasını istiyor.

Mehmet Özcan (Altınordu): Fındık fiyatını az buluyorum. Bu işin maliyeti çok. Bizi kurtarması için en az 30 ya da 35 TL olmalıydı. Şu anda tüccar fındığı 25 TL’den alıyor. Rekolte de az. Benim 9 ton yerine 5 ton fındığım olur. Şu anda içimiz buruk. Çünkü emeğimizin karşılığını alamadığımızı düşünüyoruz. Bu fiyat 30 TL olarak düzeltilmeli.        

Fatih Aktürk (Altınordu): Fındıkta maliyetler yüksek. En azından 1 TL ya da 1,5 TL daha verilmesi gerekiyordu. Ben fındığı toplattım işçiye 185 TL verdim. Gübre fiyatları zaten almış başını gidiyor. Serbest piyasada 50 randıman 25, 52 randıman 26 TL. Biz üzgünüz en azından olması gereken 30 TL olsa bile 28 TL verilmesi gerekiyordu. İyileştirme bekliyorum.            

Sevim Özcanlı (Altınordu): Fındık fiyatına bir şey demek istemiyorum ama beklediğimiz fiyat bu değildi. Bu fiyat gözden geçirilip 30 TL ya da biraz daha yukarı olursa daha çok seviniriz. Herkesin ihtiyacı var borcumuz var çocuklar okuyor. Bizim gönlümüzdeki fiyat 30 TL’dir. Hala daha da düzeltilecek diye bir umudum da var.         

Esma Demir (Gülyalı): Ben 185 TL günlük işçi parası verdim. Açıklanan fiyatı düşük buluyorum. Ben 30 TL bekliyordum. Şu anda bu fiyat karşısında kendimi kötü hissediyorum. Bence fiyatın yeniden ele alınarak düzeltilmesi gerekir. 30 TL olması lazım. İhracatçı kazanıyor üretici kazanamıyor. Böyle olmaz ki.           

Mustafa Vayni (Gülyalı): Maliyetler çok. Kendim çoğu işleri yaptığım halde verilen fiyat hayal kırıklığı yarattı. Fiyat tekrar gözden geçirilip revize edilmeli en aşağı 32 TL olmalı. Fındık en rahat satılan geliri en yüksek milli gelir. Neticede bu olmamalı. Gecen senenin altında bir fark çok komik. Sesimizi duyan yok mu?

 

 

Anıl Alp (Ünye): TMO olmasa fındığın fiyatının 15 TL olacağının farkındayız ancak bu fiyatı kötünün iyisi olarak görüyorum. Beklentim 30 TL’nin üzerindeydi. Ben açıklanan fiyatı kur üzerinden geçen sene ile kıyasladım fındık dolar bazında ucuzlamış. Öyle yüksek rekolte yok. Fiyatta güncelleme yapılırsa çok güzel olur.

 

Kadir Delican (İkizce): Yüksek rekolte yok. Ben 12 ton yerine 3 ton fındık ancak alırım. Fındığın her şeyini de kendim yapıyorum. Fiyat olarak 30 TL bekliyordum ama her yerde kriz var. Sanırım bu kadar yapılabildi. Fiyat yeniden gözden geçilerek iyileştirme yapılırsa elbette çok güzel olur.                             

       

Kadir Eraslan (Fatsa): Açıklanan fındık fiyatından memnun değiliz. Paranın alım gücü azaldı. Pazar ve market alışverişlerine emekli parası yetmiyor. Bu durumda fındığın üretim giderlerinde de paranın güçsüz kaldığı aşikardır. Fındık fiyatı, üreticinin beklentisi olan en az 30 TL olmalıydı.

Tuncay Kıbrıs (Düzce): Düzceliyim fındık için Ordu’da bulunuyorum. Düzce’de de 2 ton kadar fındık yetiştiriyorum. Bana açıklanan fiyat düşük geldi. Ne öldürdü ne de güldürdü. En azından 30-35 gibi olmasa da 28 TL bekliyordum. Maliyetler gözden geçilerek fındık fiyatının yeniden açıklanmasını istiyorum.

Haber: Hasan Cem Özel, Muharrem Göç, Hamza Alp


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE’YE BİSİKLET YOLU YAPILACAKÖnceki Haber

PERŞEMBE’YE BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Öğrenci taşıma hizmeti alınacaktırSonraki Haber

Öğrenci taşıma hizmeti alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar