Ordu
DOLAR15.9211
EURO16.8833
ALTIN944.93
reader

FINDIK İHRACATÇILARI KÖLN FUARIN’DA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK İHRACATÇILARI KÖLN FUARIN’DA
Abone ol
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Almanya’nın Köln şehrinde 30 Ocak -2 Şubat arasında düzenlenen fuara katıldı.

2021 yılında gerçekleştirilen 344.370 ton iç karşılığında 2.260 Milyar USD fındık ihracatı ile tüm zamanların miktar bazında en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kıran fındık ihracatçıları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Bu çerçevede, çikolata-şekerleme ve çerez sektöründe dünyanın en önemli fuarlarından biri olan ve Almanya’nın Köln şehrinde 30 Ocak - 02 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenen ISM 2022 Fuarı’na Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) tarafından bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.

 

Kovid-19 pandemisi nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen ve bu yıl 51.si düzenlenen ISM fuarında yaklaşık 1.800 firma katılımcı olarak yer alırken, söz konusu fuarı 96 farklı ülkeden 15.000 civarında gıda profesyoneli ziyaret etti.

KFMİB standında, Türk fındığı ile fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı bilgilerin yanı sıra Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin de yer aldığı broşürler dağıtıldı ve fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ikram edildi.

Özellikle Türk fındığının en önemli tüketicisi konumunda bulunan Avrupalı şekerleme ve pastacılık ürünleri imalatçılarından ve çok sayıda farklı ülkeden standı ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine, ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken, ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

Öte yandan, T.C. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ve Düsseldorf Ticaret Ataşeleri Anıl Gürtuna Kaya ve İrem Ekmekçi de fuar sırasında KFMİB standını ziyaret ederek gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerine yönelik başarı dileklerini bildirdi.

 

              

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İHRACATÇI TMO’NUN ELİNDEKİ FINDIĞI UCUZA ALMAK İÇİN FİYATI DÜŞÜK TUTUYORÖnceki Haber

İHRACATÇI TMO’NUN ELİNDEKİ FINDIĞI UCUZA...

KAR FINDIK İÇİN FAYDALISonraki Haber

KAR FINDIK İÇİN FAYDALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar