Ordu
DOLAR9.7402
EURO11.3679
ALTIN563.01

FINDIK VURGUN DÜZENİ HAKİM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK VURGUN DÜZENİ HAKİM
Abone ol
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Fındıkta büyük bir vurgun düzeni var. Üreticimiz maraba gibi çalışmamalı. Bütün paydaşlar bir araya gelerek bu işe bir çözüm bulmalı.” dedi.   

TZOB ve UFK Yönetim Kurulu Üyesi Soydan:

ORTAK HAREKETE DESTEK

TZOB ve UFK Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, dün Ordu Olay’da Rekabet Kurumu’na Ortak Başvuru Yapacağız başlığıyla yer alan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Ticaret Borsası ve Altınordu Ziraat Odası Ferrero’nun tekel oluşturup rekabeti önlediği gerekçesiyle kabuklu fındık alım ruhsatının iptali için Rekabet Kurumu’na ortak dava açma kararını değerlendirdi. Soydan, ortak hareket etme kararına destek olacaklarını ifade ederek fındıkta dönülmez akşamın ufuklarına varmadan bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi.

 

KABUL EDİLEMEZ FİYAT VAR

 

Şuanda fındıkta serbest piyasada üreticinin kabul edemediği bir fiyatın olduğunu kaydeden Soydan, “Fiyatlar geçen senenin altında. Bu kaosun ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa hangi kurumlarla iş birliği yapılması gerekiyorsa biz her zaman hazırız. Çünkü bu kaosun ortadan kaldırılması gerekiyor. Burada üretici de yerli firmalar da kayıp içerisinde. Bir araya gelmek durumundayız. Fındığın geleceğini masaya yatırarak ortak bir tavır oluşturabilmeliyiz.” diye konuştu.

MARABA ve TEDARİKÇİ OLMAMALIYIZ

Bütün bu kaosun içinde fındık üreticinin çok mağdur olduğunu aktaran Soydan, “Üreticimiz maraba gibi çalışmamalı tüccarımız da tedarikçi konumunda olmamalı. Piyasada yüz güldüren bir fiyat yok. Fındık üreticisi şu an büyük mağduriyet yaşıyor. Geçen senenin altındaki bir fiyatın hiçbir izahı olamaz. Bu marabalıktır. Fındığın bütün paydaşları bir araya gelerek buna çözüm bulmalı. Üretici maliyetinin altında fındık satmak zorunda kalıyor. Siyasilerimiz de bu bir araya gelişe ışık tutmalı.” Kaan Özel   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KARADENİZ’İ ÇÖP DENİZİ YAPMIŞIZ!Önceki Haber

KARADENİZ’İ ÇÖP DENİZİ YAPMIŞIZ!

Genç İlçe Devlet Hastanesi tadilat ve diyaliz merkezi binası işi yaptırılacaktırSonraki Haber

Genç İlçe Devlet Hastanesi tadilat ve di...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar