Ordu
DOLAR17.12
EURO17.595
ALTIN973.81
reader

FINDIK ZAPSU’YLA 5 DOLARDAN 2,5 DOLARA İNDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK ZAPSU’YLA 5 DOLARDAN 2,5 DOLARA İNDİ
Abone ol
Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındığın değerinin 2,5 dolara düşmesinin nedenin Cüneyt Zapsu’ya verilen imtiyazlar olduğunu ileri sürdü.     

ABD’DE KRİTİK TOPLANTI

Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Şimdilerde ekranlarda bir reklam dönüyor. Cüneyt Zapsu’ya ait olan ve kendisinin soyadı ile kafiyeli olan bir firma hem billboardlarda hem de bütün kanallarda reklam döndürüyor. Ben biraz geriye gitmek istiyorum. 2006’nın nisan ayında ABD’de bir düşünce kuruluşunda bir toplantı yapılıyor. Şaban Dişli ile beraber Cüneyt Zapsu da ABD’nin önde gelen siyasetçileri ile ki kendisine karanlıklar prensi denen Riçharad Perle, Dik Çeyni gibi isimlerle bu toplantıda yer alıyor. Bu toplantıda Zapsu Erdoğan için şu cümleyi kullanıyor: Erdoğan’ı deliğe süpürmeyin onu kullanın.

 

 

5 DOLARDAN 2,5 DOLARA DÜŞTÜ

Zapsu,  Erdoğan ile ABD’nin arasını bulduktan sonra Türkiye’ye dönüyor. Fazla geçmeden sadece 3 ay sonra Temmuz 2006’da Erdoğan Ordu’ya geliyor.  Fındık fiyatını konuşuyor. Erdoğan Ordu’da Fiskobirlik’i yerden yere vuruyor. O gün fındık fiyatı 7,5 TL’den 2 TL’ye düşüyor. Üretici feryat ederek Erdoğan’a ben mi Cüneyt Zapsu mu diye soruyor. Erdoğan tabii ki Cüneyt Zapsu diyor. O gün 5 dolar olan fındık bugün 2,5 dolardır. Zapsu’ya ve onun esas ortağı olan Türkiye’deki kartel firma olan Ferrero’ya ihracat yetkisi veriliyor, Fiskobirlik içi boşaltılarak yerden yere vuruluyor.

 

İNSANIMIZ BU DURUMU GÖRMELİ

Fındıkta kartelleşme başlıyor ve bir numaralı tarım ürünümüz olan fındık yerlerde sürüyor. İşte o gün fındıkçı ile Cüneyt Zapsu takas edilmiştir. Zapsu tarafından Amerika Birleşik Devletleri ile Erdoğan arasında arabuluculuk yapılmıştır bunun karşılığında da Erdoğan tarafından fındık ve fındıkçı Cüneyt Zapsu’ya peşkeş çekilmiştir. Şu an fındığın ve fındıkçının sorunlarına baktığımızda insanımızın şunu görmesi lazım; Bu durum Amerika Birleşik Devletleri’nde karanlık köşelerde yapılan karanlık pazarlıklar ve kirli takasların sonucudur. 

 

ADALETİNİZ BATSIN EMİ!..

KARADENİZ BİR YANA TRABZON BİR YANA

 CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Karadeniz’deki havalimanları arasındaki adaletsizliğe Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ile itiraz etti.

 

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNE

Aynı günde başkent Ankara'ya 3 ilden tek bir uçuş yokken, diğer komşu ilden 3 uçuş birden oluyorsa bu haksızlıktır dedi. Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde:  Karadeniz'de mevcut 3 havaalanına Rize Havaalanı da eklenince 4 havaalanı oldu. Bugün günlerden Çarşamba günü ve Samsun ve Ordu-Giresun havaalanlarından Ankara'ya uçuş yok.

 

 

TRABZON’DAN BİR GÜNDE 3 SEFER

Ancak komşu il Trabzon'dan sadece bugün Ankara’ya 3 uçuş birden var. Samsun, Ordu ve Giresun 3 ilden bir uçuş bile yokken bir ilden 3 uçuş var. Üstelik bu iki bölgenin yolcu kapasiteleri de hemen hemen eşdeğer. Biz komşu il için sefer sayısı azaltılsın vesaire demiyoruz. Ama en azından Samsun ve Ordu-Giresun havaalanlarına da birer sefer konulsun diyoruz.

 

LÜTFEN ADALET VE HAKKANİYET!

Samsun, Ordu ve Giresun'un başkenti de Ankara değil mi. El insaf… İl dışındaki nüfusları bakımından Türkiye'de ilk 4 ilden 2. Ordu 4. Giresun yurt dışı nüfusları açısından da önde gelen iller arasında. Hal böyleyken uçuş sefer sayıları açısından bunun gözetilmemesi anlaşılır gibi değil. Bürokrasideki mikro milliyetçilik yeter artık!  Lütfen adalet ve hakkaniyet!

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TUNCA GÖNÜL UNUTULMADIÖnceki Haber

TUNCA GÖNÜL UNUTULMADI

3 İSİMLE YENİDENSonraki Haber

3 İSİMLE YENİDEN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar