Ordu
DOLAR18.8098
EURO20.5496
ALTIN1159.2

FİSKOBİRLİK'TE 2007’DEN İTİBAREN BAYRAKTAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİSKOBİRLİK'TE 2007’DEN İTİBAREN BAYRAKTAR
Abone ol
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Bayraktar ilk kez 2007’de seçilmişti.  

Fındık Tarım ve Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK) 2021-2022 Olağan Genel Kurul Toplantısı, Fiskobirlik’in EFİT tesislerinde yapıldı. Toplantıya 135 delegeden 119’u katıldı. Mevcut başkan Lütfi Bayraktar, tek listeyle girdiği seçimde oyların tamamını alarak yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçildi.
 

BU BİRLİK KAZANACAK

Fiskobirlik’in ilerleyen yıllarda ciddi gelir elde edeceğini vurgulayan Bayraktar, “Fiskobirlik’in potansiyeli çok büyük. Hep söylüyorum. Fiskobirlik eksi birlerdeydi. O sebeple veya bu sebeple. Şimdi ise artı onlarda. Bir sürü artı alacak yolları var. Biz son bir yılda Fiskobirlik’in marka gücünü de bir değere dönüştürmek için çaba içerisindeyiz. Bir kısım firmalarla iş birliğimiz var. Emin olun bir iki yıl içerisinde çok ciddi cirolara ulaşacağız. Arkadaşlar diyor ki 50 milyon lira net karımız olur. 50 milyon bize az gelebilir. Hakikaten Fiskobirlik için 50 milyon azdır. Ama 500 milyon lira zararlardan 50 milyon lira karlara gelmek önemli bir aşamadır” dedi.
 

BİZİ TMO İLE KIYASLAMAYIN

Bayraktar, Fiskobirlik’in Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım fiyatları üzerinden neden fındık almadığı yönündeki eleştirilere cevap vererek şunları söyledi: “Söylemek istediğim bir mesele var. Fiskobirlik neden TMO fiyatından fındık almıyor diyen insanlar var. Biz müdahale kurumu değiliz artık. Biz piyasada rekabet edeceğiz, para kazanacağız, borçları ödeyeceğiz, cari giderleri ödeyeceğiz ve güçleneceğiz. Biz şu anda üreticiyi korumaya çalışacağız. Ama öncelikle meselemiz kurumu güçlendirmek ve kurumu korumaktır.”
 

KİMLER YÖNETİM KURULUNDA

Lütfi Bayraktar başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu ise Arif Kayalı, Sıtkı Şarman, Murat Kumaş, İrfan Çakar ve Kani Uygun'dan oluştu.-İHA-
 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GAZETECİ VALA NURETTİN’İN KALEMİNDEN ORDU MEKTUPLARI… (4-5)Önceki Haber

GAZETECİ VALA NURETTİN’İN KALEMİNDEN ORD...

KABAKDAĞI’NDA ŞENLİKSonraki Haber

KABAKDAĞI’NDA ŞENLİK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar