Ordu
DOLAR18.6516
EURO19.3335
ALTIN1051.0
reader

FİSKOBİRLİK’TE ‘İSTİFA’ TARTIŞMASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİSKOBİRLİK’TE ‘İSTİFA’ TARTIŞMASI
Abone ol
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın kendisi tarafından vermiş olduğu iddia edilen istifa dilekçesi ile yönetim kurulundan düşürüldüğünü açıkladı.

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, kendisinin usulsüz bir şekilde Fiskobirlik Yönetim Kurulu üyeliğinden düşürüldüğünü söyledi. Karan, Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar ve bu usulsüzlüğe imza atan yönetim kurulu üyelerinin yargı önünde hesap vereceğini bildirdi. Karan, Giresunlu fındık üreticilerinin tırnaklarıyla kurduğu Fiskobirlik yönetim kurulunda Giresun'u yok sayanları Giresunlu siyasetçi, sivil toplum kuruluşu ve kamuoyunun takdirine bıraktı.

İSTİFA DİLEKÇESİ VERMEDİM

Giresun bölgesini temsilen FİSKOBİRLİK yönetim kurulunda yer alan Nurittin Karan, Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar'ın 17.11. 2021 tarihli usulsüz bir istifa dilekçesiyle şahsını yönetim kurulu üyeliğinden düşürdüğünü açıkladı. Usulsüz kararın kendine posta yoluyla bildirildiğini belirten Karan, FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyeliğinden istifa etiğine dair 17.11.2021 tarihli bir istifa dilekçesi vermediğini kaydetti. Karan, konuyu adli mercilere taşıyarak, Bayraktar ve bu karara imza atan yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyusunda bulunduğunu bildirdi.

İSTİFA ETTİ, DİLEKÇESİNİ İŞLEME KOYDUK

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, kendilerini usulsüzlükle suçlayarak istifa etmediğini ileri süren yönetim kurulu üyeleri Nurittin Karan'ın kendi isteği ile yönetim kurulundan istifa ettiğini söyledi. Bayraktar, “Nurittin Karan, yönetim kurulu üyesi olarak bizleri usulsüzlükle suçlayarak Ticaret Bakanlığına şikayet etti, Fiskobirlik hakkında müfettişler gelip inceleme yaptılar ve herhangi bir usulsüzlük ve yolsuzluk bulamadılar. Fiskobirlik aklandı. Kendisi de bu durum karşısında mahcup olup istifasını verdi. Yönetim Kurulu olarak biz de istifasını kabul ettik. Durum bundan ibarettir.” dedi. Yeşilgiresun

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FİSKOBİRLİK KARIŞTI Önceki Haber

FİSKOBİRLİK KARIŞTI 

FINDIKTA YENİ HAFTADA ARTIŞ BEKLİYORUZ Sonraki Haber

FINDIKTA YENİ HAFTADA ARTIŞ BEKLİYORUZ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar