Ordu
DOLAR18.6409
EURO19.3001
ALTIN1051.5
reader

FİSKOBİRLİK’TE KARAN-BAYRAKTAR TARTIŞMASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİSKOBİRLİK’TE KARAN-BAYRAKTAR TARTIŞMASI
Abone ol
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın şahsını hedef alan açıklamaları karşısında suskunluğunu bozdu. Karan, “Lütfi Bayraktar şahsımla ilgili ortaya attığı iddia ve beyanları ispatlayamazsa müfteridir” dedi. 

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan yaptığı yazılı açıklamada, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar tarafından bazı sosyal medya kullanıcıları aracılığıyla yaptığı açıklamalara açıklık getirdi ve Bayraktar’ı iddialarını ispatlamasını, ispatlayamazsa o koltuğu bir dakika daha işgal etmemesini istedi.

Merkezi Giresun olan ve öyle de kalmaya devam edecek olan Fiskobirlik’in Giresun ve fındık için kırmızıçizgileri olduğunu söyleyen Karan, “Lütfi Bayraktar, bir açıklamasında kuruma gelen müfettişleri kendisinin çağırdığını iddia ediyor. Ticaret ve Sanayi Bakanlığına nasıl bir talepte bulundu? Yönetim kurulunda böyle bir konu gündeme gelmedi ve geçmedi. Bir diğer açıklamasında ise Ticaret ve Sanayi Bakanlığı müfettişlerine kurumu Nurittin Karan şikayet etti iddiasında bulunuyor. Bunu ispat etsin. Bakanlığa yazdığı yazıyı tarih sayısıyla kamuoyuna açıklasın. Ben şikayet etmediğimin sonuna kadar arkasındayım. Tekrar altını çizerek ifade ediyorum, kurumu benim şikayet ettiğimi ispat etsin. İspat ederse de bugün istifa etmeye hazırım. Lütfi Bayraktar iddialarını ispat edemezse istifa edecek mi? istifa etmezse müfteridir” dedi.

FATSA’DA NE OLDU?

Karan, Fatsa Kooperatifine ait taşınmazın satışıyla ilgili konuya da açıklık getirerek şunları kaydetti; “Taşınmazın ilk satışında benim şerhim var. Daha sonra aynı taşınmaz 5 milyon lira fazlaya satıldı. Lütfü Bayraktar satışı ben iptal ettim diyor. Satışı o iptal ettiyse karar defterinde şerhi var mı? paylaşsın. Bunu da kanıtlayamazsa yine müfteridir.”

“Giresun, Fiskobirlik ve fındık üreticilerinin menfaati benim önceliğindir” diyen Karan, “Ben her platformda her ortamda Fiskobirlik ve fındığa sahip çıkan herkesle birlikte olmaya varım. Benim bazı grup ve kişilerle hareket ettiğimi iddia eden Lütfü Bey boş konuşarak, algı oluşturmaya çalışıyor. Benim Fiskobirlik kavgamı ve mücadelemi Giresun kamuoyu çok iyi bilmekte. Fiskobirlik hiç kimsenin babasının malı değil ve tek kişiye güdümlü de değil. Fiskobirlik ve fındığa destek veren herkesin yanındayım ve destekliyorum bu böyle biline” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’NUN ALTI ÜSTÜNE GELECEKÖnceki Haber

ORDU’NUN ALTI ÜSTÜNE GELECEK

TERS KELEPÇE TAKAN POLİSLER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDISonraki Haber

TERS KELEPÇE TAKAN POLİSLER GÖREVDEN UZA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar