Ordu
DOLAR9.5041
EURO11.0635
ALTIN548.01

FİYAT NEDEN GECİKTİ ANLAMIŞ DEĞİLİZ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİYAT NEDEN GECİKTİ ANLAMIŞ DEĞİLİZ!
Abone ol
Hasada bir iki gün kaldığına dikkat çeken Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman; “Çok kalmaz fındık pazara iner. Ancak hala fındık fiyatı açıklanmadı. Fiyat neden geciktiriliyor anlamış değiliz.” dedi.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Sarkahraman şöyle konuştu; “Fındık fiyatının hasat öncesi açıklanması olmazsa olmaz bir gerçeğimiz. Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımız fiyatı hasat öncesi açıklamış, başta üreticiler olmak üzere fındıkla ilgili tüm taraflarda bu memnuniyetle karşılanmıştı. Bu sene de zaman zaman ifade edildi, fiyatın hasat öncesi açıklanacağı söylendi. Ancak hasada bir iki gün kaldı. Üstelik hasat başlar başlamaz yeni ürün birkaç gün içinde pazara iner. İner ama fiyat belli olmazsa pazar nasıl oluşur? 

 KOSKOCA SEKTÖR FİYAT BEKLİYOR

Fiyat verilmesi ve verilen fiyat üzerinden pazar oluşması çok önemli. Başta fındık üreticisi olmak üzere, manavı, tüccarı, imalatçısı, ihracatçısı, ithalatçısıyla koskoca bir sektör şu anda fiyat bekliyor. Ancak hala fiyat neden açıklanmadı anlamış değiliz.

ÜLKEMİZ ZOR ŞARTLARDAN GEÇİYOR TAMAM DA…

Ülkemiz zor şartlardan geçiyor. Pandemi, varyantlar, üstüne üstük akciğerimiz dediğimiz ormanlarımız yanıyor. Tamam bunlar yaşadığımız gerçeklerimiz. Tamam da hayat devam ediyor. Bu zor şartları aşacağız, ülkemizi el birliği ile güzel günlere taşıyacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama bunu en başta daha çok üreterek, daha çok satarak, ülkemize daha çok döviz kazandırarak yapacağız. Fındık ürünü hiçbir ithal girdisi olmadan ihracatıyla yüzde yüz döviz kazandığımız milli bir ürünümüz. Dolayısıyla önünü açmak, pazarını bekletmemek, daha çok kazanmak için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Bunun yolu ise fiyatın bir an önce açıklanmasından ve ayrıca bütün tarafların memnun olacağı bir fiyatın açıklanmasından geçtiğini özellikle vurgulamak istiyoruz.  

HEP BERABER BAKIYORUZ…

Koskoca bir sektör, bütün bu insanlar ve 8 milyonluk üretici ailesi Sayın Cumhurbaşkanımızın iki dudağının arasından çıkacak bir söze bakıyor. Artık bir saat dahi gecikmeden fiyat açıklanmalı.” Ünye Kent

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIĞI YERDEN TOPLAYIN 1 TONDA 2 BİN LİRA FAZLA KAZANIN Önceki Haber

FINDIĞI YERDEN TOPLAYIN 1 TONDA 2 BİN Lİ...

Enginyurt Meclis’te Konuştu:  FINDIK FİYATI 35 TL OLARAK İLAN EDİLMELİSonraki Haber

Enginyurt Meclis’te Konuştu:  FINDIK Fİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar