Ordu
DOLAR19.1743
EURO20.952
ALTIN1221.5
NATURİMMUN

FİYATI GERİ GE(TİRİ)LEN BAŞKA ÜRÜN VAR MI?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİYATI GERİ GE(TİRİ)LEN BAŞKA ÜRÜN VAR MI?
Abone ol
Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, “Toprak Mahsulleri Ofisi fiyat açıkladıktan sonra 62 TL’lik fiyat aşağıya geriliyorsa bir takım çevreler Toprak Mahsulleri Ofisini kullanmış demektir. Öyle olmasaydı fındık fiyatı 7 TL’lik düşüş göstermezdi.” diyerek TMO’yu satıştan vazgeçmeye çağırdı.  

Feyzi şu açıklamayı yaptı: 1 Şubat 2023 tarihinde bölgemizin ana geçim kaynağı olan fındığımızı satın alan toprak mahsulleri ofisinin fındığı eski fındık 58, yeni fındık 61 TL olmak üzere satacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Toprak mahsulleri ofisinin neden böyle bir karar aldığını inanın bizlerde merak ediyoruz. Çiftçinin ve yatırımını fındık üzerine kuran esnaf bunu hakketmiyor. Neden fındık fiyatının önü kesiliyor. Çiftçi dün fındığını 62 TL’ye satarken bugünkü fiyatlar 55 TL seviyelerine düşmüştür. Toprak mahsulleri ofisi bu satış işleminden vazgeçmelidir.

 

61 TL HEM BU SENEYİ HEM GELECEK SENEYİ VURDU

 

Fiyat yükselişi engellenen fındık fiyatı önümüzdeki sezon oluşacak fındık fiyatlarının da önüne set çekmektedir. Karadeniz bölgesinde en az 100.000-120.000‘e yakın ailede azdan veya çoktan fındık mahsulü olduğunu tahmin etmekteyiz. Açıklanan fiyat hem üreticimizi hem de esnafımızı üzmüştür. Ayrıca ileriki günlerde fındık fiyatımızın üç haneli rakamlara çıkmasının önüne geçmiştir.

 

KARADENİZ BUNU HAK ETMİYOR

 

Borsamız üyeleri basiretli iş adamı düşüncesiyle yatırımlarını fındığa yaparak ülkemiz adına istihdam sağlamışlardır. Üyelerimiz ve çiftçilerimiz bunu hakketmiyor. Toprak Mahsulleri Ofisi fiyat açıkladıktan sonra 62 TL’lik fiyat aşağıya geriliyorsa bir takım çevreler Toprak Mahsulleri Ofisini kullanmış demektir. Öyle olmasaydı fındık fiyatı 7 TL’lik düşüş göstermezdi.

 

FINDIK KARANLIK BİR YOLA SOKULDU

 

Toprak Mahsulleri Ofisi fındık fiyatının yükselmesinin önüne geçen bir kurum değildir. Öyle de olmamalıdır. Bahçelerimizde kullandığımız gübrenin fiyatı durmuyorken fındık fiyatının aşağıya çekilmek istenmesi çiftçilerimize karanlık bir yola sürüklemektedir. Toprak Mahsulleri Ofisinin yapmış olduğu bu yanlıştan ivedilikle dönmesini siyasilerimizden bölge üreticimiz ve üyelerimiz adına talep ederim.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRKİYE FINDIK FİYATINI DÜŞÜK DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNİ YÜKSEK TTUMALI Önceki Haber

TÜRKİYE FINDIK FİYATINI DÜŞÜK DOĞRUDAN G...

61 TL KABUL EDİLEMEZ BU HATADAN DÖNÜLMELİSonraki Haber

61 TL KABUL EDİLEMEZ BU HATADAN DÖNÜLMEL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar