Ordu
DOLAR9.4635
EURO10.9845
ALTIN548.30

GAZİ ‘NİN HARİKA ÇOCUKLARI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GAZİ ‘NİN HARİKA ÇOCUKLARI
Abone ol

 

Perşembe Gazi Orta okulunun yedinci sınıf öğrencileri okulun Türkçe öğretmeni Volkan Dönmez ’in  özverili çalışmalarıyla “Vona’nın Işıkları Genç Kalemler  “ projesiyle  on iki öğrenci ile birlikte öykü dalında harikalar yaratmaya devam ediyorlar.

Yeni çıkardıkları öykü kitaplarıyla öğretmenleri Volkan Dönmez ile birlikte gazetemizin Vona bürosunu ziyaret eden öğrencileri mutlulukları görmeye değerdi.  Öğrencileri ve yazdıkları öykü kitapları hakkında açıklamalarda bulunan Gazi Orta okulu Türkçe öğretmeni Volkan Dönmez duygularını şöyle anlattı: “Bu bizim beşinci kitabımız oldu. İlk ekibimiz ile dört kitap.  Şu anki ekibimizle bu ilk kitabımız. Okulumuzun yedinci sınıf öğrencilerinden oluşan ikinci nesil  Vona’nın  Işıkları Genç Kalemler yazar grubumuzla  beraber bu ilk kitabımız “Büyücünün Peşinde”  on iki öğrencinin  on iki öyküsü var. Kitabımızda  söz konusu kitabımız yüz altmış sayfa.

Öğrencilerimiz ,Öykü Okay (12) 7-B ,Göknur Aydın(13) 7-B,Gülbanu Fırtına (13) 7-B,Cemre Paldar( 13)7-A, Kaan Acartürk (13) 7-A.  Bu yetenekli öğrencilerimiz bir yıl boyunca  atölyemizde yazarlık eğitimi aldılar. Salgın sebebiyle kitabımızı çok tanıtamadık  şu an için ilk etapta  beş yüz kitap bastırdık. Amacımız çocuk okurlara  ulaşmak.  Bu konuda sosyal medyadan da çok yararlandık. Gurbetteki bir çok Perşembelilere  o şekilde ulaştık.  Onları da kitaplarımızla buluşturduk. Sonuçta ilçemizi tanıtmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardım etmiş olduk. İnsanlarımızın da bunu görmesini istiyoruz.

Öğrencilerimizle birlikte çıkardığımızın son iki kitabımızdan  “Büyücünün Perşinde “adlı kitabımızı Perşembeli şehidimiz  Piyade Uzman Çavuş Ceyhun Arslantürk anısına ,  “ Tarihin Derinliklerine Yolculuk “ adlı kitabımızı ise genç yaşta aramızdan ayrılan Vona’nın hiç sönmeyecek Işığı  sevgili öğretmenimiz  İncilay Baş’a armağan ediyoruz.  Kitaplarımızı onlara adadık.  Bir Perşembeli olarak görevimizi yapmış olduk .

Genç kalemlerin sözcüsü ve en küçüğü Öykü Okay ise duygularını şöyle anlattı; Kitabımızı yazarken bir kurgu tasarladık sonra o kurgumuza göre ilerledik. Bazı yerler olmadı değiştirdik. Biz on iki kişiyiz.  Kitabımızda kişi başına bir öykü var.  Bizler yazdığımız bu öykülerle önce Perşembe’de, Ordu’da sonrada tüm Türkiye’de tanınmak istiyoruz.  Korona nedeniyle kitabımızı ve  kendimizi çok tanıtamadık. Şimdi bir araya geldik ve tanıtıma başlıyoruz. Bize bu konuda yardımcı olan yol gösteren   okul müdürümüze ,öğretmenlerimize  kısaca emeği geçen herkese kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. “ ARİF KALAFAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KIZILAY 153 YAŞINDAÖnceki Haber

KIZILAY 153 YAŞINDA

Dökme çimento satın alınacaktırSonraki Haber

Dökme çimento satın alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar