Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

GERİDE KALMAK İSTEMEDİ İHRAÇ OLDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GERİDE KALMAK İSTEMEDİ İHRAÇ OLDU
Abone ol
Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un ihracına kendisinin sebep olduğunu belirten CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel; “Fındık ile ilgili Meclis önergeme partisine rağmen ‘evet’ demesi ve Tarım Bakanı’nın fındık fiyatının düşük gösterilmesi sözlerine ‘Sen vatan haini misin? diye çıkışım sonrası, onun da geri kalmamak için aynı çıkışı yapması ihracı getirdi” dedi.

‘Enginyurt’un İhracına Ben Sebep Oldum’

Milletvekili Mustafa Adıgüzel Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

 “Biz iktidarda olsun muhalefette olsun doğru söyleyen herkesle yan yana duruyoruz. Cemil Enginyurt ile de geçmişten bu yana böyleydik zaten. Enginyurt’a ihraç sürecinden önde dedim ki; ‘Bir gün muhalefetsin, bir gün iktidarsın. Bir yerde dur. Ordu’ya gelince muhalefet oluyorsun, Ankara’ya gidince iktidar oluyorsun. Zaten fındık ile ilgili araştırma önergesi vermemizdeki gaye de buydu. Bir netlik olsun istedik, kim fındık üreticisinden yana, kim değil, ortaya çıksın istedik. Önergeye Enginyut ta ‘evet’ vermek zorunda kaldı. Çünkü biliyordu ki, Ordu’da kendisini sorgulayacaktım. Benim konuşmamdan sonra çıktı kürsüye o da konuştu; ‘Sayın Adıgüzel, Ordu’da bunu aleyhimde kullanma, diye önergene ‘evet’ diyorum, dedi. Partisine rağmen bu ‘evet’ oyu onun MHP’den ihraç sürecinin başlangıcı oldu.

TARIM BAKANI’NA HAİN MİSİN? DEDİM, O DA GERİ KALMADI

Tarım Bakanı geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Ordu’ya geldiğinde fındık rekoltesini abartarak ifade etti, bunu da fındık fiyatını düşük tutmak için yaptı. Ben de kendisine; ‘Fındık fiyatının aşağıya düşürülmesi için kim çalışma yapıyorsa vatan hainidir. Sen vatan haini misin? diye, ağır bir ifade kullandım. Enginyut’ta benden geri kalmamak için aynı ifadeyi kullandı. Bu sözü ise ihracı getirdi.

“SEN SEBEP OLDUN” DEDİ

Cemal Bey ile ihracından birkaç saat sonra telefon görüşmesi yaptık. ‘Hep senin yüzünden oldu’, dedi. Ben de kendisine, ‘Sana; hem muhalefette olup hem de iktidarın yanında durulmaz, ya orada ya burada ol, demiştim. Bak şimdi iyi oldu. Artık rahat rahat muhalefetini yap, hiç sıkıntı yaşamayacaksın. Bundan sonra istediğini söyleyebilirsin’ dedim.

Daha sonra beni aradı konuştuk, özellikle yerel konularda ortak baktığımız durumlar oluyor. Örneğin, Ben Altınordu’daki eski terminal yeri ile ilgili açıklama yaptıktan sonra, Cemal Bey de aynı açıklamayı yaptı. Hatta bir adım ileri taşıdı, buraya siz böyle bir şey yaparsanız bende yarın 10 bin kişi ile buraya gelirim, yaptığınız binaları yıkarım, dedi.

Ben HES konusuyla ilgili Korgan’a gittim, vatandaşın askerin arasına girdim. O da Ankara’dan bir açıklama ile bunu destekledi.” Ünyekent


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KORGAN’DA 7 BİN KAMYON MALZEME TAŞINDIÖnceki Haber

KORGAN’DA 7 BİN KAMYON MALZEME TAŞINDI

ERDOĞAN’I ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ Sonraki Haber

ERDOĞAN’I ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar