Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
reader

GİRESUN’DA FINDIK KIRMA TESİSİ AZİME ANNE’DEN 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GİRESUN’DA FINDIK KIRMA TESİSİ AZİME ANNE’DEN 
Abone ol
Giresun'da 69 yaşındaki girişimci Azime Dizdar, ailesinin ve köyünün kadın muhtarının desteğiyle fındık kırma, kavurma ve paketleme tesisi kurdu.

Merkeze bağlı Kemaliye köyünde yaşayan Dizdar, bir süredir hayalini kurduğu tesisi, muhtarlığın da desteği ile kısa zaman önce faaliyete geçirdi. Üç çocuk annesi Azime Dizdar, yaklaşık 250 bin liraya kurduğu tesiste ürettiği mamulleri "Azime Anne" markası adı altında Türkiye'nin çeşitli illerine pazarlamaya başladı. Dizdar, talep eden çiftçilere fındık kırma, kavurma ve paketleme hizmeti de veriyor.

BEN BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİM

Azime Dizdar, yaklaşık üç yıldır böyle bir tesisi kurma hayalinin bulunduğunu söyledi. Hayalini gerçekleştirmek için araştırmalar yaptığını belirten Dizdar, oğlu Mustafa Dizdar ve Kemaliye Köyü Muhtarı Tülin Şahin'e bu fikrini aktardığını ifade etti. Dizdar, onların desteği ile harekete geçtiğini dile getirerek, "Tesis için kendime ait bir yapı vardı. Burayı yeniden elden geçirdik ve makineleri kurduk. Kısa bir süre önce de faaliyete geçirdik." dedi.

AMACIM YENİ UFUKLAR AÇMAK

Fındık kırma, kavurma ve paketleme makineleri imal eden bir yakınından da fikir ve destek aldığına dikkati çeken 4 torun sahibi Dizdar, böylece köyü ve çevresinde bu tür işletmeyi ilk kez kendisinin kurduğunun altını çizdi. Dizdar, bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek, "Amacım köyümdeki insanlara örnek olmak, yaşadığım bölgeye katkı sunmak ve köyümün gelişimini sağlamak. Kadınlarımıza yeni ufuklar açmak en büyük hayallerimden biri." diye konuştu.

Oğlunun ve muhtarın önerisiyle "Azime Anne" markasını oluşturduğunu da anlatan Dizdar, şunları kaydetti: "Türkiye'nin çeşitli illerine ürünlerimizi pazarlamaya başladık. Henüz çok kısa bir süre önce kurulmasına rağmen büyük ilgi ile karşılaştık. Giresun başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerine ürünlerimi gönderiyorum. Yine diğer üreticilerimize de fındıklarını istedikleri gibi kırma, kavurma ve paketleme imkanı da sunuyorum."

AZİME DİZDAR ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK

Kemaliye Köyü Muhtarı Tülin Şenel, muhtarlık olarak köyün kalkınmasını sağlamak amacıyla çeşitli projeler ve çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Azime Dizdar'ın oğlu Mustafa Dizdar ise annesi ile gurur duyduğunu söyledi. AA


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
2 MİLYAR DOLARA SATTIĞIMIZ FINDIĞI 50 MİLYAR DOLARI DÜNYAYA SATIYORLAR! Önceki Haber

2 MİLYAR DOLARA SATTIĞIMIZ FINDIĞI 50 Mİ...

SOL PARTİ’DEN TRABZON MİTİNGİNE DAVETSonraki Haber

SOL PARTİ’DEN TRABZON MİTİNGİNE DAVET

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar