Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

GÜÇLÜ KIR KENT BAĞI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜÇLÜ KIR KENT BAĞI
Abone ol
Altınordu Belediyesi başlattığı hummalı altyapı ve yol çalışmaları 7/24 süren bir mesai ile devam ediyor. Fındık hasadı arası verilen 50 kilometre beton yol çalışmalarına Mübarek Mahallesi ile yeniden start verildi.

MÜBAREK MAHALLESİ BETON YOLA KAVUŞTU

Fındık hasadı arası verilen 72 mahallede 50 kilometre beton yol seferberliği kaldığı yerden hızlı bir şekilde yeniden başladı. Kırsal mahallelerde yılladır ulaşım güçlüğü çekilen sokaklardaki engelleri aşmak ve yolları güvenli bir ulaşıma kavuşturmak amacıyla sürdürülen beton yol seferberliğinden Mübarek Mahallesi de payını aldı. Tamamlanan çalışma ile Mahallenin yıllardır ulaşım güçlüğü yaşayan dört sokağı Beton yol konforuyla buluşturuldu. Mübarek mahallesinin Dönfelek 1, Dönfelek 2, Yeni Mahalle 1 ve Yeni Mahalle 2 sokakları beton yol konforuyla standardı yüksek ve güvenli bir ulaşım imkanına kavuştu.

BAŞKAN TÖREN “BÜTÜN ŞEHİR EŞİT HİZMET PAROLASIYLA KIRSAL MAHALLELERİMİZDE BETON YOL ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, geçen 30 ayda tasarruf ekonomisi anlayışı içerisinde mali disiplinden sıkılaştırma ve dengelenme politikalarından hiç taviz vermeden hizmetlerden de asla tasarruf etmeden kesinti ve kısıntıya gitmeden şehrin yıllara sâri altyapı ve ulaşım sorunlarına köklü çözümler üretmeye devam ettiklerini belirtti.  

Çalışmaların planlı şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Tören, “Yaptığımız çalışmalarla kent ile kırsal arasındaki bağları güçlendirmeyi, şehrimizi güvenli ve konforlu bir ulaşım ağı ile buluşturarak kolay ulaşılabilir ve yaşanabilir kılmaya gayret ediyoruz. Bütün şehir eşit hizmet parolasıyla kırsal mahallelerimizde başlattığımız 50 km ilk beton yol çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Mübarek Mahallesinde çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda Emen mahallemizdeyiz. Hemen sonrası programımız doğrultusunda Osmaniye ve Saraycık mahallemiz ile beton çalışmalarıyla yolumuza aralıksız devam edeceğiz. Tamamlanan çalışmalarımız mahallelerimize ve bölge sakinlerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.  

16 MAHALLEDE BETON YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Kırsal mahallelerde 50 kilometre beton yol hedefiyle Orhaniye Mahallesi ile başlayan ve kesintisiz bir mesai ile sürdürülen çalışmalar kapsamında Orhaniye Mahallesi, Öceli, Akçatepe, Yukarıtepe, Zaferköy Mahallesi, Bayramlı, Hürriyet, Kuylu, Hacılar, Gümüşköy Mahallesi, Karaağaç, Oğmaca, Uzunmusa, Kurtulmuş, Dikence Mahallesi ve Mübarek Mahallesi olmak üzere 16 mahalle beton yol konforuna kavuştu. Beton yol çalışmaları program doğrultusunda mahalle mahalle sürüyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Patozcuların son mesaileriÖnceki Haber

Patozcuların son mesaileri

Kaza ucuz atlatıldı: 1 YaralıSonraki Haber

Kaza ucuz atlatıldı: 1 Yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar