Ordu
DOLAR17.12
EURO17.595
ALTIN973.81
reader

GÜLER BAŞKAN AMA ORDU’DA DOĞALGAZ YOK!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜLER BAŞKAN AMA ORDU’DA DOĞALGAZ YOK!
Abone ol
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, yapımı devam eden ikinci organize sanayi bölgesinde (OSB), Şehir Hastanesinde ve Ordu sanayisinin yüzde 25’inin bulunduğu Ulubey yolu üzerindeki tesislerde doğalgaz olmadığını ve olamayacağını belirterek, “Üstüne üslük Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de eski enerji bakanı. İnanılır gibi değil.” dedi.

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, parti binasında TMO, doğalgaz sorunu, Çarşamba Pazarı ve AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in açıklamalarını değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi. Açıklamaya CHP Ordu yönetim kurulu üyeleri de katıldı.       

 

TMO AÇIKLAMA YAPMALI

 

Şahin şu açıklamayı yaptı: TMO çeşitli tarihlerde 38 ila 43 lira arasında fiyatla satışa çıktı. Ancak TMO bu satışlar oldu mu olmadı mı açıklama yapmadı. TMO toplamda ne kadar fındık aldı bilmiyoruz. TMO alım için ne kadar bedel ödedi, satışlardan ne kadar para elde etti bilmiyoruz. TMO elindeki fındığın ortalama randımanı nedir? Çünkü randıman farkından kilo ve fiyat farkı doğuyor. Satarken ortalama kaç randımandan satmıştır? Bunlar önemlidir. TMO 26,50 TL’den fındık alıp 43 TL’ye satıyorsa elde ettiği geliri üreticiyle paylaşacak mıdır? TMO bütün bunları açıklamalıdır.

 

BU ZAMANDA DOĞALGAZI OLMAYAN BİR OSB OLUR MU? 

 

Ordu gelişmişlikte 60-70 arasında. Yani Ordu fakir bir il. Yani Ordu’nun yatırıma ihtiyacı var. Karapınar’daki OSB’de yatırımcı için yeterli yer yok. İkinci OSB için çalışma devam ediyor ama ağır aksak. Kamulaştırma bitmemiş, altyapı çalışmaları bitmemiş. Daha acı bir şey var. İkinci OSB’ye an itibariyle istenilse de doğalgaz bağlanamıyor. Düşünün bir OSB kurulacak ve doğalgazı olmayacak. Hangi yatırımcı doğalgazı olmayan bir OSB’ye gelir. Şu anda yapımı devam eden Ordu Şehir Hastanesinin de doğalgaz bağlantısı yok. Böyle bir şey olabilir mi? Ordu ekonomisinin yüzde 25’inin olduğu Ulubey yolu üzerindeki Çamsan, Poyraz Poyraz, Karimex, Çebi Fındık, Duran Fındık’ın olduğu yerde de doğalgaz yok. Üstelik bağlanamıyor çünkü dağıtım regülatörü kurulmamış. Yani Ordu’yu planlayanlar bu kadar basit bir şeyi bile planlayamamışlar. Üstüne üslük Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de eski enerji bakanı. İnanılır gibi değil.

 

KADINLAR TEZGAH AÇAMIYOR 

Çarşamba Pazarında da sıkıntı var. Pazara gelen köylü kadınlar önümüzü kestiler yardım istediler. Onlar pazara gelip tezgah açamıyorlar çünkü yer bulamıyorlar. Ya da pazarda yerleşik insanların kendilerine verdikleri yer kadar tezgah açabiliyorlar. Ürünlerini satabilecek bir mekanları yok. Bütün bir kışı soğukta titreyerek geçirdiler. Bu belediye anlayışı bizim köylü kadınlarımıza bir çözüm bulamıyor. Bütün bunlar da Ordu’da herkesin gözü önünde yaşanıyor.

 

 

GELSİN CANLI YAYINDA TARTIŞALIM 

AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Genel Başkanımızın Amerika’daki vakıflara giden paralar ile ilgili açıklamasıyla ilgili açıklama yapmış. Benim genel başkanımla ilgili bir yolsuzluk iddiası olsa ben iki şeyden birini yaparım. Ya o iddiayı reddederim ya da kabul ederim. Edersem zaten onunla çalışmam. Eğer AKP Genel Başkanı bir yolsuzluğa bulaştı ise AKP İl Başkanının yapması gereken o yolsuzluğu sorgulamaktır. Yoksa niye bu yolsuzluk açıklanıyor diye hadsiz açıklamalar yapmak değil. Aslında açıklamaları çok üzerinde durulacak şeyler değil çünkü başkalarının yazdığı şeyi açıklıyor. Yürekleri varsa kapı arkalarında yazı yazarak değil bir tartışma ortamında bunları konuşalım.” ORDU OLAY           

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KİB’İN YENİ BAŞKANI SABIRÖnceki Haber

KİB’İN YENİ BAŞKANI SABIR

BÜYÜKŞEHİRİN SPORCULARI ORDU’NUN YÜZ AKI OLDUSonraki Haber

BÜYÜKŞEHİRİN SPORCULARI ORDU’NUN YÜZ AKI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar