Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
reader

GÜLER ORDUSİAD İLE BİR ARAYA GELDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜLER ORDUSİAD İLE BİR ARAYA GELDİ 
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) ile bir araya geldi. Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun açılması ve yaşanan iklim değişiklikleri ile Ordu’ya büyük talep olacağını belirten Başkan Güler, bu durum karşında Ordu’nun yerlileri, yöneticileri ve iş insanları olarak şimdiden planlamaların yapılması gerektiğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) üyesi Mustafa Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘İş Geliştirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıya Başkan Güler’in yanı sıra ORDUSİAD Başkanı Kadir Engin ve iş insanları katıldı.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME AYAK UYDURMAMIZ GEREKİYOR

Toplantıda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla ilgili iş insanlarına bilgiler verdi. Pandemi ile dünyanın bir değişim yaşadığını ifade eden Başkan Güler, değişim ve dönüşüme ayak uydurmanın önemine vurgu yaptı.

Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun açılması ve yaşanan iklim değişikliği ile Ordu’nun tercih edilen bir il olacağının altını çizen Başkan Güler, “Dünya’daki değişim ve dönüşüme ayak uydurmamız gerekiyor. Pandemi sonrası dünya bir daha eskisi gibi olmayacak gibi gözüküyor. İklim değişiklikleri karşısında önlem almazsak, güzel günlerin hatıralarda kalacağını gösteriyor. Ordu bu anlamda şanslı ve en az etkilenecek yerlerden bir tanesi. İklim şartları, doğası ve yağmuru ile Ordu her zaman tercih edilebilecek bir yer. Özellikle Karadeniz-Akdeniz Yolu ile başta Sivas olmak üzere Kayseri ile birlikte Mersin-Ordu arasındaki 41 vilayetin ithalat ve ihracatının yapılacağı bir il olacağı için Ordu’ya büyük talepler olacak. Biz Ordu’nun yerlileri olarak, yöneticileri, iş insanları olarak şimdiden planlamalar yapmamız lazım” dedi.

AMACIMIZ RAKİP OLMAK DEĞİL YOL GÖSTERMEK

Yeni dönemde gıda güvenliği, enerji, yazılım ve turizmin büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Başkan Güler, bu doğrultuda şirketler kurarak önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Amaçlarının kimseye rakip olmak değil, yol göstermek olduğunu kaydeden Başkan Güler, şöyle konuştu: “Yeni dönemde gıda güvenliği çok önemli. Bunun için tarım şirketimizi kurduk. Halkımız buna çok ilgi gösteriyor. Nitelikli turizm, yazılım ve enerji de önemli çalışmalar yapıyoruz. Şuan Akkuş’ta rüzgar enerji santrali kuruyoruz. Alanda yatırımı yapılmamış alanlar var. Biz buraları değerlendirerek kendi enerjimizi üretelim istiyoruz. Kendi enerjimizi üretirsek sanayideki girdilerimizi daha ucuz yapar ve çevre dostu oluruz. Fındık kapsülünden çalışma yapıyoruz. Kendi enerjimizi üretmek, soğuk hava depolarında ve sanayicilerimizin kendi fabrikalarında kullanmasına vesile olur ve dışa bağımlılığımız azalır. Ben kendimi bu işlere adadım. Yazılım şirketi kurduk ve şuanda sayaç yapıp satıyoruz. Ağrı bizden sayaç aldı. Tekne üretimine başladık. Antalya’dan bize siparişte bulunuyorlar. Bizim amacımız rakip olmak değil, yol göstermek. Ben yöneticilik değil yönlendiricilik yapıyorum. Tecrübelerimizi paylaşıyoruz” 

ORDUSİAD’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

ORDUSİAD Başkanı Kadir Engin ve toplantının ev sahipliğini yapan Mustafa Poyraz, katılımları ve destekleri dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

YENİ ÜYELER GELDİ

Düzenlenen toplantı, yeni dernek üyesi iş insanlarına rozet takılmasının ardından sona erdi. Toplantıda derneğe yeni katılan Erdem Köse, Haki Yener, Vedat Azizoğlu ve İsmail Aydın’a "ORDUSİAD rozeti" takıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TMO’YA TALEP ARTIYORÖnceki Haber

TMO’YA TALEP ARTIYOR

KİVİ ORDU’YA 100 MİLYON TL GETİRECEK   Sonraki Haber

KİVİ ORDU’YA 100 MİLYON TL GETİRECEK   

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar