Ordu
DOLAR13.5878
EURO15.4204
ALTIN793.69
reader

GÜLER’İN 2 YILI BAŞARISIZ GEÇTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜLER’İN 2 YILI BAŞARISIZ GEÇTİ
Abone ol
Emek Partisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin (OBB) iki yılını değerlendirdi. Değerlendirmeyi yapan İl Başkanı Hikmet Poyraz, “OBB Yönetimi halktan uzak bir yönetim anlayışıyla kaynakları savurganlıkla kullandı.” dedi.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, OBB’yi yönetim anlayışı ve yaptıkları çalışmalar biçiminde değerlendirdiklerini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler gülümseyen fotoğraflarla “Gönül Belediyecilik” yaptığını sanıyor. Gönülleri fethetmek böyle olmuyor. Hizmetler eşit, ucuz ve uzun süreci kapsayacak biçimde yapılmalı. Ancak yönetim müteahhit anlayışıyla sürdürülüyor.” dedi.

 

KEYFİ YÖNETİM VAR

 

Poyraz şunları söyledi: “OBB’nin yönetim anlayışı tamamen “ben ne dersem o olur” anlayışıyla sürdürülüyor. Projelerin çoğunluğu Meclis’te görüşülmüyor bile. “Çoğunluk” var diye eleştirilere tahammül edilmiyor. Eleştirilerin içeriğine değil, kimden geldiğine bakılıyor. Hatta projelerden kendi meclis üyelerinin bile haberi olmayabiliyor. Seçilenler, seçildikten sonra “ben seçildim, yetki aldım.” iddiasıyla her istediğini yapamazlar.  Yapılan çalışmalarda ve projelerde halkın görüşü alınmıyor. Okul önlerindeki durak örneğinde olduğu gibi çok da önemli olmayan konularda görüş alma oyunu oynanıyor. Ordu’nun geleceğini etkileyen projeler tartışılmadan uygulamaya geçiliyor. Ordu Büyükşehir Kent Konseyi kuruldu. Bu zamana kadar bir kez olsun toplanmadı. Konseyi’ni Başkan Hilmi Güler kurdurdu, kendi çıkarı için kullanıyor. İşçilere zorla sendika değişikliği yaptırıldı. İşten atılanlar oldu. Mahallelerin yeniden köy olma talepleri ret ediliyor. Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün çalışma alanlarına müdahale ediyor. Sözde kırsal kalkınma adına projeler üretiliyor. Hepsi göstermelik. Ordu’nun tarımına, hayvancılığına katkısı olmayan propaganda çalışmalarıyla oyalanıyorlar.”

 

ORDU’DA BETONLAŞMA BÜYÜDÜ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetiminin “projelerle” övündüğünü belirten Poyraz, sözlerini şöyle tamamladı:  “Yandaşlara para kazandıran projelerle Ordu betonlaştırıldı. Altınordu ilçesinde Tahıl Pazarı her yönetim döneminde yıkıldı, yeniden yapıldı. Şu an yapılanın eskisine göre ne farkı var? Hatta daha kötü. Çiçeklerin üzeri kapalı, oturma gruplarınınki açık. Çiçek yağmur alamıyor. Kaldırımlar yıkıldı, yapıldı. Sahilde (Öğretmenevi önü) yıkıldı, yapıldı. Aynı. Karayolu kenarlarına oturma grupları yapıldı. Araçlar geçerken gürültüde ve egzoz dumanında kim oturacak? Kafelerin önüne yapılan oturma gruplarını kim düşündü acaba? Çarşamba Pazarı yıkıldı, ne yapılacağına ilişkin proje yok. Bir proje tabelası asmadan bina yapılıyor. Bu yasadışı çalışmanın hesabı verilmiyor. Yason Burnu tepkiler sonrası kurtuldu. Bu nasıl bir anlayış ki, tarihi alan bozulabiliyor. Kıyılarda ahşap kulübeler yıkılıyor, kıyılar halka açılıyor diye övünüyor ama Güzelyalı Mahallesi’nde denize beton iskele yapılmasına göz yumulabiliyor.  Belde Evleri yıkmakla övünüyor ama Meclis ve Mahkeme kararına uymayarak yıkımı tamamlamıyor. Belde Evlerin zemin katı yıkılmıyor hatta orada plansız projesiz bir çalışa sürdürülüyor. Meclis kararı gereği burası park yapılmamalı.  OBB binasının karşısındaki otoparkı kaldırma sözü verdi ama otopark kalıcı hale getirildi. Enver Yılmaz döneminde başlatılan deniz dolguları devam ettirildi. Meydan yapıyoruz denerek beton alanlar yapıldı. Büyükşehir nedeniyle köylerin adı mahalle oldu; değişen bir şey yok. Köyler belediyeye gelir getiren kaynak olarak değerlendirildi. Özellikle kanalizasyon konusunda mağduriyet büyüyor.  Yaylalarda “turizm” çalışmalarıyla betonlaşma hızlandırılıyor. Özet olarak OBB, keyfi yönetim anlayışıyla Ordu’yu betonlaştırmaya devam ediyor.”

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
93 MİLYON LİRAYA ESKİ OTOGARI NEDEN SATIŞA KOYDUNUZ? Önceki Haber

93 MİLYON LİRAYA ESKİ OTOGARI NEDEN SATI...

KOKAİN ÇEKENLERLE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZSonraki Haber

KOKAİN ÇEKENLERLE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar