Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

GÜLYALI’DAN YENİ DOĞAN DESTEĞİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜLYALI’DAN YENİ DOĞAN DESTEĞİ
Abone ol
Gülyalı Belediye Başkan Ulaş Tepe, “Yerel yönetim anlayışını bilinen kalıpların dışına çıkaracak uygulamalarla vatandaşlarımıza Gülyalı’da yaşamanın ayrıcalığını hissettiriyoruz. Yenidoğan Destek Paketi’yle ihtiyaç sahibi ailelerimizin mutluluklarına ortak olacağız” dedi.

İnsanımızın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu yaşamın tüm geçiş dönemlerinde vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz diyen Başkan Tepe, “Yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyoruz. Doğum öncesi ve sonrasında gerekli malzemelerden oluşan Yenidoğan Destek Paketimizle ilçemizde ihtiyaç sahibi annelerin ve yenidoğan kardeşlerimin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Destek paketimizi özenle oluşturduk. Alışverişini dahi anne olan personellerimizle bizzat gerçekleştirdim. Bir annenin ve bebeğinin ihtiyacı olan her malzemeyi bu pakette bulabileceksiniz. Kardeşime ya da kendi evladıma kullanmayacağım hiçbir ürünü bu pakete dahil etmedik. Anne ve çocuk sağlığını göz önüne alarak paketimizi kaliteli ürünlerden meydana getirdik. Gülyalı’da doğmanın ve yaşamanın ayrıcalık olduğunu her vatandaşımıza hissettirecek uygulamaları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

“YAŞAMA DOKUNAN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI”

 

Gülyalı Belediyesi’nin hizmetlerindeki dönüşüme dikkat çeken Başkan Tepe, “Çağdaş, yeni nesil bir belediyecilik modelini Gülyalı’da uygulamaya çalışıyoruz. Bu modelde toplumun dinamiklerinin farkında olan, hassasiyetleri gözeten bir anlayış var. Kadınlara, çocuklara, engelli bireylere, sosyal desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza bilinçli yaklaşımlarla hizmet sunuyoruz. Düğünde, cenazede sevinci de hüznü de paylaşan, yaşama dokunan bir belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Cenaze hizmetlerimiz kapsamında sandalye ve çadır hizmetlerini başlattık. Evlenecek çiftlerden nikah işlemlerine dair ücretlerin tamamını kaldırdık. İhtiyaç sahibi gelin adaylarının gelinliklerini ücretsiz bir şekilde teslim ediyoruz. Engelli bireylerin en önemli ihtiyacı olan tekerlekli sandalye ve elektrikli hasta yataklarını ücretsiz olarak temin ediyor, kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı, sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlayabilmeleri için donanımlı parklarla buluşturuyoruz. Kadınlarımızın üretime katılmalarını teşvik ediyoruz. Tarımsal üretimi desteklemek üzere binlerce fidenin çiftçilerimize hibesini gerçekleştiriyoruz. Sosyal desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımızla dayanışmamızı özel bir hassasiyetle ‘veren el alan eli görmeyecek’ düsturuna uygun bir şekilde yürütüyoruz. Esnafımızla olan dayanışmamızı Esnaf Destek Paketleriyle hep en üst düzeyde tutuyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı adil, şeffaf ve hesap verilebilir bir anlayışla yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti yaptığımız işin doğru yolda ilerlediğini gösteriyor.” dedi.

 

DESTEK PAKETİNDE NELER VAR?

 

Kapsamlı bir şekilde hazırlanan Yenidoğan Destek Paketinin içeriği şu ürünlerden oluşuyor: Organik bebek bezi, cam biberon seti, kulak kurulama çubuğu, ıslak mendil, manikür seti, ateşölçer, emzik, pişik önleyici krem, bebek yağı, bebek şampuanı, göğüs pompası, göğüs pedi, bebek battaniyesi, ağız bezi, zıbın ve hastane çıkışı kıyafetleri. Bütün bu ürünlerin içerisine yerleştirilebileceği anne bebek bakım çantası da hediye edilecek.

 

YENİDOĞAN DESTEK PAKETİNDEN NASIL FAYDALANILIR?

 

İhtiyaç sahibi ailelerimizin, doğum sonrasında doğum belgelerini Whatsapp Derman Hattımız (04528112053) üzerinden bizlere ulaştırmaları gerekiyor. Gönderilecek belgeler arasında annenin ilçemiz sınırları içerisinde ikamet ettiğini gösterir İkametgâh Belgesinin de olması şartı yer alıyor. İncelenen belgelerin ardından irtibata geçilerek Yenidoğan Destek Paketi aileye teslim edilecek. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB KORONANIN KARAKAYA KOYUNUNU VURMASINA İZİN VERMEDİÖnceki Haber

OBB KORONANIN KARAKAYA KOYUNUNU VURMASIN...

ÜNYE’DE YİNE TÜNEL KAZASI!Sonraki Haber

ÜNYE’DE YİNE TÜNEL KAZASI!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar