VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9547
EURO18.4424
ALTIN1036.4
reader

HASAT BAŞLADI FİYAT NEDEN AÇIKLANMADI?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HASAT BAŞLADI FİYAT NEDEN AÇIKLANMADI?
Abone ol
Demokrat Parti (DP) Ordu Millet Vekili Cemal Enginyurt, binlerce kişinin geçim kaynağı olan fındığın fiyatının halen açıklanmamasını eleştirdi, fındığın fiyatının en az 35 TL olmasını söyledi. AK Partili vekilleri de fındık fiyatı konusunda eleştirdi.

 

Milyonlarca üreticiyi ilgilendiren fındık fiyatı konusunda belirsizlik sürerken DP Milletvekili Enginyurt, hasat zamanın da gelmesiyle fındık fiyatı hakkında şu açıklamalarda bulundu. Enginyurt, “ Fiyatlar halen açıklanmadı. İktidar partisinin vekilleri ilçelerde dolaşıyor, belediye ziyaretleri ve parti teşkilatlarında konuşuyor ama fındık fiyatı ile ilgili hiçbir şey açıklanmıyor. Amele fiyatları açıklandı. Fındık toplama tarihi açıklandı, ama fındık fiyatları açıklanmadı. Biz iktidar partisine çağrı yapıyoruz. Diyoruz ki, en azından fındığa 35 TL vererek üreticinin hakkını, hukukunu, emeğinin karşılığını koruyalım” diye konuştu.

ÜRETİCİ FINDIĞININ FİYATININ NE OLACAĞINI BİLMİYOR

AK Partili vekilleri de fındık fiyatı konusunda sessiz kalmaları nedeniyle  eleştiren Enginyurt, “İktidar vekillerinden ses çıkmıyor. Anlaşılan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  açıklama yapmasını bekliyorlar. Eğer fiyat iyi olursa gazetelere ilan verip teşekkür edecekler. Televizyonlara çıkıp bu fiyatı biz verdik diyecekler, ama üretici fındığının fiyatının ne olacağını bilmiyor” dedi.

35 TL‘DEN AŞAĞISI KURTARMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Cemal Enginyurt,” Sayın Cumhurbaşkanım 8 milyon üretici sizden gelecek müjdeli haberi bekliyor. Fındık taban fiyatı 35 TL olmalı. Fındığın maliyetleri  göz önünde alındığında 35 TL ‘den aşağısı kurtarmaz, müjde vermenizi bekliyoruz. Fındık üreticisine sahip çıkmanızı bekliyoruz ve üreticimizin hakkının hukukunun sürekli savunucusu olacağınızı bir kez daha ifade ediyorum” açıklamalarını belirtti. ORDU OLAY   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB ORDU’NUN TARİHİNİ YOK OLMAKTAN KURTARDI Önceki Haber

OBB ORDU’NUN TARİHİNİ YOK OLMAKTAN KURTA...

İKİNCİ REKOLTE BİRİNCİSİYLE AYNI ÇIKTI 35 TL ÜRETİCİYE HELAL  Sonraki Haber

İKİNCİ REKOLTE BİRİNCİSİYLE AYNI ÇIKTI 3...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar