Ordu
DOLAR18.8098
EURO20.5496
ALTIN1159.2

HASTANE VAR DOKTOR YOK DOKTOR VAR MUAYENEHANE YOK! 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HASTANE VAR DOKTOR YOK DOKTOR VAR MUAYENEHANE YOK! 
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Meclis Bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Ordu’da doktorsuz hastaneleri ve doktoru olduğu halde muayenehanesi olmayan hastaneleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yüzüne karşı anlattı.   

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis Bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanlığı oturumunda konuştu. Ordu’nun hastane ve doktor sorunlarıyla ilgili çarpıcı örnekler veren Adıgüzel şunları söyledi: Ordu ilinde sağlık çalışanlarının banka promosyonu farklarının güncellenmesi için Ordu Sağlık Müdürlüğü ile Ziraat Bankası oturdular fakat anlaşamadılar. Ziraat Bankası kabul etmedi "Ben bunu Bakanlıkla halledeceğim." dedi. Fakat Bakanlıktan şu ana kadar, aradan bir ay geçmesine ve birçok ilde güncelleme olmasına rağmen henüz bir ses çıkmadı. Bakanlık Ordu ili için, sağlık çalışanları için promosyonların güncellenmesinde ne yapıyor? Bu yıl içinde yapılacak mı? Ordu'nun sağlık emekçileri haber bekliyor Sayın Bakan.

 

Yine, bazı ilçelerde, mesela Mesudiye ilçemizde dâhiliye uzmanı yok, insanlara ilaç yazdırmak için 100 kilometre öteye gidiyor. Ordu Devlet Hastanesinde bir onkolog var -tam on iki yıldır Sayın Bakan- bu kemoterapi mi yapsın, muayene mi yapsın, servisteki hastalara mı baksın? 750 binlik bir şehirden bahsediyorum. Ordu il merkezinde, Tıp Fakültesinde gastroenterolog yok, nefrolog yok ve sizin branşınızda, çocuk yan dalları yok. Bir Eğitim Araştırma Hastanesinde çocuk yan dalları yok Sayın Bakan. Akkuş ilçemizde kadın doğum, genel cerrahi, anestezi gibi ana branşlar yok. Akkuş'ta doktor yok, bina var; Gölköy'de de bina var, doktor yok.

 

TEK DİŞ YAPMADAN MAAŞ ALIYOR

 

Çatalpınar'da durum daha vahim. Siz sunumunuzda ağız ve diş sağlığından bahsettiniz, birçok gelişmeler yapıldığından bahsettiniz. Çatalpınar ilçemizde diş hekimi var, alet edevat da var fakat odası yok Sayın Bakan. Üç yıldır diş hekimi tek diş yapmadan maaş alıyor Çatalpınar ilçemizde.

 

HASTANE DEĞİL ŞAHIS SUÇLU

 

Şimdi, bir de bu Tokat ilinde, Medical Park hastanesinde olan bir durumdan bahsedeceğim. Burada bir yoğun bakımda -sağlık çalışanı demeyeceğim- insanlıktan nasibini almamış bir kişi bir hastaya şiddet uyguluyor ve şiddetten sonra da siz hastaneyi toptan kapatıyorsunuz. Önce, burada bir detay vermek istiyorum: Bu olay 22 Temmuzda oluyor, yeni değil ve bununla ilgili savcılık soruşturma yapıyor, kovuşturmaya gerek olmadığına karar veriyor, sizin Sağlık Müdürlüğünüz de gelip inceleme yapıyor ve gereken bütün cezalar veriliyor. Hemen o kişi işten çıkarılıyor ama bakın, Sayın Bakan suçun şahsiliği ilkesi var, siz koca bir hastane ve sağlık çalışanlarının tamamını burada suçlu addedemezsiniz.

 

Şimdi, orada hizmet alımını engellediniz. Bizim Tokat il örgütümüzden ve Kadim Durmaz Vekilimden bana gelen şikâyetler var. Doğum hastası var, vakti gelmiş, doğum yapamıyor; ameliyat olacak insanlar var, ameliyat olamıyor.

Mesela, bu, kamu hastanesi olsa, bir araştırma hastanesi olsa siz bunu aynı şekilde kapatır mısınız? Okullarda şiddet gören öğrenciler var. Siz şimdi o okulları kapatıyor musunuz? Bu doğru bir yöntem değil. O hemşirenin eğitimsiz olmasında sizin de suçunuz var; o hemşireyi eğitmek lazım, doğru şeyi yapmak lazım... “ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE’YE 100 MİLYON TL’LİK TESİSÖnceki Haber

ÜNYE’YE 100 MİLYON TL’LİK TESİS

‘GÜNDE 2 FİNCANDAN FAZLA BİTKİ ÇAYI TÜKETİLMEMELİ’Sonraki Haber

‘GÜNDE 2 FİNCANDAN FAZLA BİTKİ ÇAYI TÜKE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar