Ordu
DOLAR13.5098
EURO15.104
ALTIN775.13
reader

‘HATIRLATMA AŞISINI MUTLAKA OLALIM VE MESAFEDE KALALIM’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘HATIRLATMA AŞISINI MUTLAKA OLALIM VE MESAFEDE KALALIM’
Abone ol
Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Bireysel tedbirlerimizi ihmal etmemeliyiz. Hatırlatma dozu sırası gelen vatandaşlarımız, mutlak suretle aşılarını yaptırmalılar.” dedi.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

SMS İLE BİLGİLENDİRME YAPIYORUZ

Aşılama çalışmalarında Ordu’nun iyi bir durumda olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Kovid-19 salgınından korunmak için aşı çok önemli bir enstrüman. Ordu ili olarak, aşılama çalışmalarında çok iyi bir durumdayız. Aşılama oranlarımız yükseldikçe, bağışıklık anlamında da iyi bir orana sahibiz demektir. Aşılama çalışmalarımıza yoğunluğu artırarak devam ediyoruz. Hatırlatma dozu sırası gelen 244 Bin vatandaşlarımıza SMS mesajı göndererek, bilgilendirme ve hatırlatmada bulunduk. Ayrıca, 19 ilçemizdeki Toplum Sağlığı Merkezlerimize hatırlatma dozu sırası gelen vatandaşlarımızın isim listelerini gönderdik. Hatırlatma dozu sırası gelen vatandaşlarımızın mutlaka aşılarını yaptırmalarını istiyoruz” dedi.

AŞI VE MESAFEYE DİKKAT

İzolasyon sürelerinin 14 günden 7 güne düşürüldüğüne dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, “Bilim Kurulumuzun tavsiyeleriyle Sağlık Bakanlığımızca izolasyon süreleri 14 günden 7 güne düşürüldü. Olumlu yönde etki yapacağını düşünüyorum. Zira, insanlarımız artık daha rahat bir şekilde temaslı olduklarını söyleyebilecekler. Gizlemeye gerek duymayacaklar. Bu da salgının yayılım hızının azalmasına katkı sağlayacaktır. Bireysel tedbirlerimizi ihmal etmemeliyiz. Hatırlatma dozu sırası gelen vatandaşlarımız, mutlak suretle aşılarını yaptırmalılar” diye konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB KISIRLAŞTIRMALARI ÜCRETSİZ YAPACAKÖnceki Haber

OBB KISIRLAŞTIRMALARI ÜCRETSİZ YAPACAK

İKİZCE’DE YİNE DEFİNECİLER YAKALANDI Sonraki Haber

İKİZCE’DE YİNE DEFİNECİLER YAKALANDI 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar