Ordu
DOLAR9.4885
EURO11.0337
ALTIN546.24

HEDEF NİTELİK VE NİCELİK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HEDEF NİTELİK VE NİCELİK
Abone ol
Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Türkiye genelinde olduğu gibi hedeflerinin Ordu’da sağlık hizmet standardını kalite ve nicelik açısından çok daha yukarı seviyelere çıkarmak olduğunu söyledi.

Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı, şu ifadelere yer verdi: 1827 yılında Tıphanei Amire ve Cerrahhanei Amire isimli ilk modern tıp okulunun açılış günü olan 14 Mart, ülkemizde 1937 yılından itibaren ‘Tıp Bayramı´ olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle Sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesinde büyük katkı sağlayan sağlık çalışanları için 14 Mart Tıp Bayramı ayrı bir önem arzetmektedir. Gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun insanımızın sağlığını korumak, mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan sağlık çalışanlarımız, bu ulvi görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirmektedirler.

 

SAĞLIK TEMEL HAK

Sağlıklı bir yaşam her insanın temel hakkıdır. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarında olan sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak belirlenmiş, bu nedenle ülkemizde sağlık alanında ciddi çalışmalar/yatırımlar yapılmış ve yapılmaktadır.

YENİ HASTANE YAPILACAK

 

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sağlık alanında hayata geçirilen düzenlemeler ve hizmete açılan modern sağlık tesisleri ile vatandaşlarımıza sunulan sağlık hizmet standardını kalite ve nicelik açısından çok daha yukarı seviyelere taşınmasına yönelik çalışmalar Sağlık Bakanlığımızca yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. İlimizde bu amaçla birçok hastanemiz yenilenmiş, yeni sağlık tesisleri yapılmıştır. İl merkezimizde de modern bir hastane yapılması noktasında adımlar atılmıştır.

YARATILANIN EN ŞEREFLİSİNİ YAŞATMAK 

Sunduğumuz sağlık hizmetinden vatandaşlarımızın en üst düzeyde memnuniyet duymasında şüphesiz ki gecesini gündüzüne katarak insanı yaşatma gayesiyle özveri içerisinde çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık personelimizin büyük rolü bulunmaktadır. Bu bağlamda, yaratılanın en şereflisi olan insanı yaşatmak gibi son derece kutsal olan bu görevi değeri hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek manevi bir hazla icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için bir ömür çalışan ve ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarımızı şükranla yad ediyor, özveri ile çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ömür dileyerek tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘ANDIMIZ’IN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZÖnceki Haber

‘ANDIMIZ’IN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

HAYDİ ORDU BİR KERE OLAN İKİNCİ KEZ NEDEN OLMASIN!Sonraki Haber

HAYDİ ORDU BİR KERE OLAN İKİNCİ KEZ NEDE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar