Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

HER YERE PARA VAR FINDIKÇIYA YOK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HER YERE PARA VAR FINDIKÇIYA YOK
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, fındık üreticisine yeterli fiyat verilmezken Karadeniz Üniversitesi Rektörü’nün makam odası tadilatına 3,5 milyon para harcanmasına tepki gösterdi.

Adıgüzel şunları ifade etti: 'Trabzon'da Karadeniz Üniversitesi Rektörü kendine makam odası tadilatını 3,5 milyona ihale etmiş. Hafızlık derecesi varmış. Hafız olsan ne yazar. Bu para ile TMO, Trabzon fındık üreticisinden aldığı tüm fındığa kiloda 1 lira fazla verebiliyor. Trabzon valisi de geçtiğimiz günlerde fındık çetesini ödül töreninde tebrik edip plaket vermişti. Nasıl da iyi iş çıkardınız diye. Rektör böyle, vali böyle.  Eğer Trabzon fındık üreticisi param nerede diye merak ediyorsa, bilsin ki Trabzon rektörünün odası ile valisinin sofasındadır.

 

Somali’ye hibe verilen 30 milyon dolar ile TMO fındığa kiloda 3,5 TL fazla verebiliyordu. Türkiye fındık üreticisi param nerede diye merak ediyorsa bilsin ki Somali'ye hibe ayağına yandaş Albayrak grubunun cebindedir. Türkiye'nin tüm çiftçileri, emekçileri, işçisi, memuru, emeklisi merak ediyorsa bu ülkede hakkımı alamıyorum, param nerede? Sarayın çevresindeki beşli rantiye çetesindedir.” ORDU OLAY

 

 

SOYLU VE KURTULMUŞ ARASINDA 'SEDAT PEKER' KAVGASI

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel; Sedat Peker'in Ünye'deki seçimler sırasında bir gazeteciyi, AKP'li belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili haber yapmaması konusunda uyardığına ilişkin iddialarını, ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi.

Peker'in açıklamalarını, "Ordu'da Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş arasındaki güç ve mevzi savaşına müdahil olduğunu gösteriyor" sözleri ile değerlendiren Adıgüzel; "Ordu'da, iktidar içinde geçmişte, Numan Kurtulmuş-Enver Yılmaz kavgasına şahit olduk. Şimdi Numan Kurtulmuş-Süleyman Soylu kavgası şeklinde devam etmektedir" değerlendirmesini yaptı. 

Adıgüzel, 2019 yılındaki yerel seçimlerde Ünye'de, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve ekibinin Adem Atik'i belediye başkanı yapmak istediklerini söylerken, şöyle konuştu:

"Süleyman Soylu'nun mevcut belediye başkanı aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahele ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik Ünye Belediye Başkanı olamadı, ama Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili yaptı. Bu şekilde Ünye kurtuldu ama soygun tüm Ordu çapında sürüyor." 

''DAHA GEÇEN GÜN...''

Adıgüzel, Ordu'daki ihalelere için de "Daha geçen gün 25 adet pazarlık usulü adrese teslim milyonluk ihaleleri açıkladım. Adem Atik Ünye Belediye Başkanı olamadı ama Ünye Limanı'na kayyım olarak atandı. Sonra da benim buradaki alengirli işleri açıklamam üzerine istifa etti. O günden bugüne kavga Ünye Belediyesi ile Ordu Büyükşehir arasına taşındı" dedi. 

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin, Ünye Asarkaya Kent Ormanı'na yapılan yol çalışmasını tartışmalar nedeniyle durdurduğunu ileri süren Adıgüzel, şunları söyledi:

"Cezalandırılan Ünye Belediye Başkanı değil, tüm Ünye halkıdır. Sözün özü, tencere dibin kara, seninki benden kara. Tüm bu süreçlerin bağımsız mahkemelerde ve TBMM'nin denetleme görevi kapsamında araştırma komisyonu kurularak irdelenmesi gerekiyor. Ama iktidar vekillerinin oylarıyla reddedildi. Ne olmuş oldu? Tüm milletin konuştuğu, milletin meclisinde konuşulmasın dendi."

PEKER NE DEMİŞTİ?

Ünye'de yerel bir gazetenin sahibi olduğunu söyleyen Cihan Çakır, katıldığı bir televizyon programında, organize suç örgütü lideri, firari Sedat Peker ile arasında geçtiğini ileri sürdüğü diyalogu paylaşmıştı.

Çakır, "Sedat Peker, Hüseyin Tavlı ile ilgili bir haber için aradı. Bizden haberin kaldırılmasını istedi. Neden diye sorduk. Önce yok dedik. Sonra ısrarla rica etti. Haberi neden kaldıracağız, ‘Sizin Ünye ile ne gibi bir alakanız var?’ diye sorduk. Bize, ‘Bakanlıktan dostlarımız aradı. Bizzat rica etti. Ben de senden rica ediyorum’ dedi" demişti.

Peker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Ordu’nun Ünye ilçesinde gazetecilik yapan Cihat Çakır’ın söyledikleri doğrudur. Kendisine bir dostumu yollayarak AKP belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili yazı yazmaması için uyardım. Samimi ikrar yapıyorum. Bu konuyu da araştırın kardeşlerim, buradan çok suç çıkar" demişti. 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEPE, GENÇ DOSTU ŞEHİRLER KONGRESİ’NE DAVETLİÖnceki Haber

TEPE, GENÇ DOSTU ŞEHİRLER KONGRESİ’NE DA...

 ORDU’DA 1.000.000’UNCU AŞI YAPILDISonraki Haber

 ORDU’DA 1.000.000’UNCU AŞI YAPILDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar