Ordu
DOLAR15.883
EURO16.7709
ALTIN936.52
reader

HİÇ BİR KIŞ BU KADAR KÖTÜ GEÇMEDİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HİÇ BİR KIŞ BU KADAR KÖTÜ GEÇMEDİ!
Abone ol
Fatsa’da fındık ezmesi üreten DKC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Gür, Organize Sanayii Bölgesinde uygulanacak olan elektrik ve doğalgaz  kesintisine sert tepki gösterdi.

Gür şu açıklamayı yaptı: “Organize Sanayi Bölgelerimizde haftada 3 gün elektrik kesintisi başladı. Bu durum içinde bulunduğumuz şartları daha da ağırlaştırdı. Fatsa da kesinti Salı-Carşamba-Cuma günleri olacak bu şekilde olunca Perşembe günüde devreye girmek bazı sektörler için imkansız. Örneğin biz de makinaların ısınması kremayı hazırlama süresi uzun. Malı üretsen dolduramazsın. O yüzden kesinti bize 4,5 gün olarak yansıyor. Diğer illerin organize bölgelerin de bu uygulamanın 3 gün peş peşe olduğunu görüyoruz. Bu haliyle Fatsa 4 gün mağdur oluyor.

 

FATSA BÜYÜK ZARAR GÖRECEK

OSB Yönetiminin bu kararda bir katkısı var mı günleri kim seçti bilemiyoruz. Fatsa’mızın son yıllarda yukardan gelen her kararı sorgulamadan katkı sağlamaya çalışmadan kabul edip alkışlama özelliği de uygulamada bu haksızlığı getirmiş olabilir mi bilmiyorum. Fatsa bu uygulamadan en büyük zararı görecek. Örneğin tekstil-bentonit-kil-yemek fabrikası-ağaç işleme sanayinde sadece Fatsa’daki tesisler kapanacak diğer ilçelerdekiler Organize Sanayi Bölgesinde olmadıkları için üretime devam edecekler. Bu durumda haksız rekabet getirecek. Fatsa’yı olumsuz etkilerini de ne yazık ki kısa zamanda hissedeceğiz.

 

ÜRETİM YAPMAMIZ LAZIM

Organize Sanayii Bölgesinde yer alan sanayi kuruluşlarına haftada 3 gün elektrik verilmeyecek. Sözleşmeler var üretim yapmamız lazım. Biz üretmezsek başkası üretecek biz pazar kaybedeceğiz. Çünkü Ordu’da ve civar illerde Organize Sanayi Bölgesinde yer alan sürülebilir çikolata üreten tek üretim tesisi biziz. Organize Sanayii Bölgesinde yer aldığımız için ciddi ceza çekeceğiz. Kimseden yardım ve destek istemiyoruz.

 

3 BİN KİŞİ İŞSİZ KALIR

Fatsa Organize Sanayii Bölgesinde fabrikalar haftada 4 gün üretim yapınca yüzde 50 işçi çıkartmak zorunda kalırlar. Bu durum Fatsa’da 3000 civarında yeni işsiz yaratır. İşler giderek zorlaşıyor. Fatsa‘ya hizmet i hayrat şadırvan yıkmak, cami avlusundaki ağaçlara saldırıp yok etmeyi Fatsa’ya hizmet anladılar ve alkışladılar. Mecburen basınımız ve yetkililerimiz bu felaketi de alkışlarlar. Bu memlekette hiç bir kış bu kadar kötü geçmedi. Muhalefet buradan bize malzeme çıktı diye alkışlayacak İktidar yanlıları bir gerekçe bulup alkışlayacak. Basınımız zaten alkışlayacak haydi hep beraber Elleriniz yara oluncaya kadar alkışlayın. Fatsa’nın cenaze namazında helallik yapılırken kim kime hakkını helal edecek Fatsa mi bize biz mi Fatsa’ya helal edeceğiz çok merak ediyorum.” ORDU OLAY

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK ORDU’DA 33 TL GİRESUN’DA 35 TL Önceki Haber

FINDIK ORDU’DA 33 TL GİRESUN’DA 35 TL 

TARİKAT YURTLARI KAMULAŞTIRILMALISonraki Haber

TARİKAT YURTLARI KAMULAŞTIRILMALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar