Ordu
DOLAR18.5058
EURO17.7394
ALTIN963.98
reader

HİNDİSTAN FINDIK İÇİN ORDU’DA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HİNDİSTAN FINDIK İÇİN ORDU’DA
Abone ol
Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, “Arzum, gelecekte yapılacak yatırımların Ordu’ya olması ve Ordu fındığının Hindistan’a ulaşmasıdır.” dedi.

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti.  Ticaret Bakanlığına bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nun organizasyonu kapsamında Ordu’ya gelen Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Büyükelçi Şanjay Panda’ya ziyaretinde DEİK Türkiye Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş ve MÜSİAD Ordu üyeleri de eşlik etti.

YENİ SAYFALAR AÇACAĞIZ

Hindistan Büyükelçisi Sanjay Panda’yı Ordu’dan ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Ordu ekonomisi için yeni sayfalar açacaklarını ifade eden Başkan Güler, “Hindistan Büyükelçisi Sayın Sanjay Panda’yı Ordu’muzda ağırlamaktan son derece mutluyuz. Türkiye Hindistan ilişkileri bizim öncelikli olarak önem verdiğimiz bir saha. Ben de Bakanlığım dönemimde Hindistan’dan sorumlu Bakandım. Dolayısıyla hem dostluğumuzu pekiştirmek hem de yeni sayfalar açmak için Sayın Büyükelçiyi Ordu’da ağırlıyoruz. Ordu’yu yeni çalışmalarla geleceğe hazırlıyoruz. İnşallah Hindistan gibi güçlü bir devleti ve bir piyasayı Ordu ekonomisine, Türkiye ekonomisine Karadeniz’den açmak istiyoruz. Bunun içinde güzel çalışmaları başlatıyoruz” diye konuştu.

ORDU, FINDIK VE TURİZMDE CİDDİ BİR POTANSİYELE SAHİP

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda’da konuşmasında Ordu’nun fındık ve turizmde ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Misafirperverliği için Başkan Güler’e teşekkür eden Büyükelçi Şanjay Panda, “Ordu’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Ordu fındıkta ve turizmde çok ciddi bir potansiyele sahip. Ordu’ya ilk kez geliyorum. Karadeniz’deki ilk ziyaretimi Ordu’ya gerçekleştiriyorum. Misafirperverliği dolayısıyla Sayın Bakanımıza Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ordu’yu çok sevdim. İnşallah tekrar ziyaret edeceğim” şeklinde konuştu.

Hindistan ülke günü programı kapsamında Ordu’ya gelen ve Ordu’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, “Arzum, gelecekte yapılacak yatırımların Ordu’ya olması ve Ordu fındığının Hindistan’a ulaşmasıdır. Bu birlikteliğin, bu ortaklıkların gelişmesinde rol almak isterim” diyerek, yakın ilgisi misafirperverliğinden dolayı Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

KARADENİZ’İN POTONSİYELİNİ HİNDİSTAN’DA TAÇLANDIRACAĞIZ

DEİK Türkiye Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez’de açıklamalarında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e DEİK Türkiye Hindistan İş Konseyi’ne verdiği katkılar dolayısıyla teşekkür etti. Ordu’ya daha sık geleceklerini vurgulayan Dönmez, “Sayın Büyükelçimiz Türk dostu, son zamanlarda iki ülke arasındaki ilişkilere çok ciddi katkılarda bulunuyor. DEİK Türkiye Hindistan İş Konseyi adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyorum. Bu dönemde Ordu’yu temsilen Hindistan İş Konseyimize firmalarımızı dahil ettik. Ordu’ya daha sık geleceğiz, Karadeniz’in potansiyelini Hindistan’da yeni yapacağımız heyetlerle taçlandıracağız. Bugün Hindistan Ordu’da, inşallah Ordu’nun da Hindistan’da olacağı günleri ilk fırsatta yakalamış olacağız” ifadelerini kullandı. ORDU OLAY 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OSKİ PERŞEMBE’YE 19 KİLOMETRE SU BORUSU DÖŞEDİÖnceki Haber

OSKİ PERŞEMBE’YE 19 KİLOMETRE SU BORUSU...

GÜLER ÜNYE’DE HALAT ÇEKTİSonraki Haber

GÜLER ÜNYE’DE HALAT ÇEKTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar