Ordu
DOLAR16.9549
EURO17.401
ALTIN964.51
reader

HORASAN ERENLERİ VE HACI BEKTAŞ VELİ PANELİ DÜZENLENİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HORASAN ERENLERİ VE HACI BEKTAŞ VELİ PANELİ DÜZENLENİYOR
Abone ol
Alevi-Bektaşi kanaat önderi ve Türk İşadamı Ali Aker’in destekleri ve Güvenç Abdal Ocağı Dedelerinin önderliğinde Kuzeyin Erenleri, Ordu’da buluşuyor. Karadeniz’in Erenleri olan Kürtünlüler, Nalcılar ve Güvenç Abdal Ocaklılar düzenlenen etkinlikte ‘Gelin Canlar bir olalım’ diyecek.

Karadeniz’in Erenleri Ordu’da ‘Gelin Canlar Bir Olalım’ Diyecek

Alevi-Bektaşi inancının doğru ve etkin anlatılması adına Türkiye’nin değişik illerindeki programlara katılan ve destek veren Türk İşadamı ve Alevi-Bektaşi Kanaat önderi Ali Aker, Karadeniz’in erenlerini Ordu’da bir araya getiriyor. Kısaca Kuzeyin Erenleri diye adlandırılan Kürtünlüler, Nalcılar ve Güvenç Abdal Ocaklılar zengin içerikli bir programda buluşacaklar. Ordu ve çevre illerinden binlerce Alevi-Bektaşi inancı mensubu insanın katılması beklenen programa il ve çevre illerin protokolünün önde gelen isimleri, siyasiler ve STK temsilcileri de davet edildi.

ETKİNLİK BU CUMARTESİ 

Gürgentepe Belediyesi Kültür salonunda gerçekleştirilecek ve saat 11.00’de başlayacak etkinlik, Alevi-Bektaşi kanaat önderi ve Türk İşadamı Ali Aker’in destekleriyle gerçekleştirilecek. 02 Ekim 2021 Cumratesi günü gerçekleştirilecek programda açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, protokol selamlama konuşmaları ile devam edecek. Programda daha sonra “Horasan Erenleri, Hacı Bektaş Veli” adlı panel gerçekleştirilecek. Bu programın akabinde ise Gürgentepe Yer Kırığı Güvenç Abdal Cemevinde lokma ikramı ve cem ibadeti yapılacak.

ALEVİLİK-BEKTAŞİLİK BİRLİK NOKTASIDIR

Kısa bir süre önce memleketi Kütahya'da Hacı Bektaş Veli anma programları ve yine Kütahya'nın Dumlupınar ilçesi Allıören köyünde Seyyid Hurma Dede anma etkiliği ve Cem evi açılışı, Sivas-Hafik ilçesine bağlı Beykonak köyünde Seyyid Ali Baba Sultan anma ve birlik aşure lokması etkinliği ve son olarak Manisa Salihli’de birlik lokması ikramı etkinliği gibi farkındalık etkinliklerine destek veren Alevi-Bektaşi Kanaat Önderi ve Türk İşadamı Ali Aker, Alevi-Bektaşi geleneğinin doğru anlatılması ve anlaşılması için bu tür etkinlikliklere destek veriyor.

İşadamı Aker:”Biz Aleviler-Bektaşiler, bu toprakların has evlatlarıyız ve devletçiyiz. Alevilik-Bektaşilik hepimizin birlik noktasıdır. Alevi-Bektaşi öğretisi, hiçbir etnik ve alt kimlik tanımlamasını merkeze almayarak geleneğin diliyle “yetmiş iki millete bir nazarla bakarak” evrensel bir insanlık ideali geliştirmiştir. Gelin canlar bir olalım sloganıyla Türklüğümüzü ve Cumhuriyetimizi korumak istiyoruz.  Aleviliği yanlış bilen Canlara öğretmek, ön yargıları yok etmek, birlik beraberlik içinde yaşamak ve güçlü olmak istiyoruz. Bu bağlamda Ordu’da Canların buluşmasına vesile olacak programa tam destek veriyoruz ve tüm Can’ları etkinliğe bekliyoruz.” diye konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HOYNAT’A İKİNCİ PROJEÖnceki Haber

HOYNAT’A İKİNCİ PROJE

İLGİLİ VE YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZSonraki Haber

İLGİLİ VE YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYO...

Yorum Yazın

DÜNYA DURUGÖL’Ü GÖRSÜN
CUMHURİYET MAHALLESİ’NE DENİZE SIFIR MESİRE ALANI
VÜCUDUN YAĞ İHTİYACININ KARŞILANMASI İÇİN FINDIK ÖNERİSİ
KIRLIDAKİ FINDIK FESTİVALİNE DAVETLİSİNİZ
HAVADAN VE DENİZDEN YAPILAN ARAMALARLA BULUNDU 
İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİ KURTARILAMADI
ÇÖZÜM İÇİN TEK BİR KARAR YETER
GERÇEK ENFLASYON BAŞKA MAAŞLARDAKİ ARTIŞ YETERLİ DEĞİL
GÜRGENTEPE’YE 11,5 MİLYON TL’LİK OSKİ YATIRIMI
ÇETİNKAYA KARDEŞLERİN ÇİFTLİĞİNE DAVETLİSİNİZ
60 KİŞİ TOPLATMAK 1200 KİŞİ TOPLAMAK İÇİN OBB’YE BAŞVURDU
HOBİSİNİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRDÜ
TÜRKİYE FINDIK İHRACATINDAN 10 AYDA 1,8 MİLYAR DOLAR KAZANDI
AYVALIK'TAKİ YAZLIĞI SATIP METAVERSE'TE ARSA MI ALSAK?
RECEP KARA OLMADI!
DURUGÖL’ÜN TAMAMININ KURTARILMASINI İSTİYORUZ
VALİ SONEL ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLERİ UNUTMADI
Ihlamur ağacından düşen kişi öldü
YİNE AKPINAR’DA KAZA!
DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar