Ordu
DOLAR18.842
EURO20.2063
ALTIN1134.3

İKİ MUHTAR DERNEĞİNDEN BAYRAKTAR’A İSTİFA ÇAĞRISI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İKİ MUHTAR DERNEĞİNDEN BAYRAKTAR’A İSTİFA ÇAĞRISI
Abone ol
Merkezi Giresun’da bulunan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (FİSKOBİRLİK) yönetim kurulu başkanı Lütfi Bayraktar’a, iki ayrı muhtar derneği başkanları ile 53 muhtar tepki gösterdi.

Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Tülin Şenel ve Giresun Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut ile 53 muhtar, FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyeliği düşürülen Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan’a destek ziyaretinde bulundu. Muhtarlar adına konuşan Başkan Şenel, Lütfi Bayraktar’ın isminin telefon mesajıyla bir kadın çalışanı taciz ve işten çıkarması ve yönetim kurulu üyesi Karan’ın sahte belgeyle istifa etmiş gibi göstermesi iddiaları ile gündeme geldiğini anımsattı.

Bayraktar’ın Karan’a baskı ve yıldırma politikaları uyguladığını belirterek, “Ama bunda başarılı olamadılar. Biz başkana yapılan bu muameleyi kınıyoruz” dedi.

Nurittin Karan’ın FİSKOBİRLİK ile muhtarlar arasında köprü kurduğunu ve üreticinin birliğe fındık vermesini sağladığını ifade eden Tülin Şenel, şöyle konuştu: “53 köy muhtarı olarak sonuna kadar Nurettin Karan’ın yanındayız. Biz bugüne kadar Fiskobirlik başkanını ne sokakta ne yanımızda ne derneğimizde ne de fındık üreticisinin yanında görmedik. Sayın başkanımıza karşı yapmış olduğu davranıştan dolayı kendisini 53 muhtarın adına şiddetle kınıyorum”.

GİRESUN’DA GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Tülin Şahin, Lütfi Bayraktar hakkında ortaya atılan ‘telefonla taciz’ iddialarına ilişkin olarak ise, şöyle konuştu: “Buradan bir kadın olarak hemcinslerime sahip çıkmak istiyorum. Basın yayın organlarına da yansıyan haberlere göre FİSKOBİRLİK’te çalışırken bir kadının tacize uğradığı iddia edilmekte. Giresun’dan Lütfi Bayraktar’a sesleniyoruz; bunu Giresun’da yapamaz. Giresunlular, muhtarlar ve siyasetçiler olarak hiçbir ayrıştırma olmadan hem kadınlarımıza hem de başkanımıza sahip çıkıyoruz. Lütfi Bayraktar’ı da bu şehirde kesinlikle istemiyoruz. Gerekirse biz bunun için miting bile düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu adam bu şehirden gidecek.”

TELEFON MESAJLARI BANA AİT DEĞİL

Lütfi Bayraktar ise kendisini arayan basın mensuplarına “Telefon mesajları bana ait değil” demişti.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FATSA’DA KARA SALYANGOZU ÜRETİMİ BAŞLADIÖnceki Haber

FATSA’DA KARA SALYANGOZU ÜRETİMİ BAŞLADI

DOLAR HAVUZUN DA TADINI KAÇIRDI  Sonraki Haber

DOLAR HAVUZUN DA TADINI KAÇIRDI  

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar