Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

İKİZCE’DE MOBİNG İSTİFA GETİRDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İKİZCE’DE MOBİNG İSTİFA GETİRDİ 
Abone ol
İkizce Laleli Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün, mobinge maruz kaldığını belirterek görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı.  

İkizce’de kurulan Laleli Yerel Eylem Grubu kırsal kalkınmayı amaçlayan bir dernek. Nüfusu 25 bini altında olan Ordu’nun 9 ilçesinde kurulan bu tür dernekler var. Derneğe Türkiye Kırsal kalkınmaya Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörlüğü de 2 milyon lira civarında destek veriyor. Bu destekler ile 2 yıl içinde gerçekleştirilecek çalışmalarla kırsalda kalkınma, kooperatifleşme, marka oluşturma gibi çalışmalarla kalkınma, üretimin güçlenmesi, üreticinin güçlenmesi ve ekonomik gelişmenin sağlanması hedefleniyor.

     

 

Ancak Laleli Yerel Eylem Grubu’nda şok gelişme yaşandı. Laleli Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün, baskılara ve yıpratma çalışmalarına maruz kaldığını belirterek görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı. Gün, daha öncesinde ise bu göreve liyakat yöntemiyle seçilerek getirilmişti. İkizce ve Ünye ziraat odalarında görevliyken yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan Gün, üreticinin bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için düzenlediği panellerle dikkat çekmişti.          

 

 

Bu görev için Ünye Ziraat Odası’ndaki tarımsal danışmanlık görevinden ayrıldığını ifade eden Gün, “Ben bu göreve liyakat gözetilerek geldim. Ancak İkizce’deki iktidar partisinin ilçe yönetiminin dernek yönetimine olan baskısı ve kendi belirledikleri elemanın benim seçildiğim göreve ısrarla ve aleyhimde yaratılan algı ile öngörülmesi beni manevi olarak baskı altına aldı ve istifama neden olan bir süreci başlattı. İstifa sürecinden sonra İkizce oluşacak durum ve haksız hukuksuz süreç İkizce’nin kalkınmasına olumsuz yansıyacaktır.” dedi.   

 

 

Kendisi hakkında oluşturulmaya çalışılan asılsız algı ve baskının kendisi dışındaki başka bazı kamu görevlilerine de uygulandığını aktaran Gün, Laleli Yerel Eylem Grubu Derneği hesabında bulunan avans ve anaparanın çok özen ile korunması gerektiği konusunu İkizce kamuoyunun bilgisine sunmak istediğini sözlerine ekledi. ORDU OLAY    


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YANGINI ÇIKARANI BULMAYACAK MISINIZ? Önceki Haber

YANGINI ÇIKARANI BULMAYACAK MISINIZ? 

KARAKIŞ’IN ACI GÜNÜSonraki Haber

KARAKIŞ’IN ACI GÜNÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar