Ordu
DOLAR12.5044
EURO14.1156
ALTIN722.13

İKTİDAR KENDİSİNDEN OLMAYAN BELEDİYELERDEN RAHATSIZ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İKTİDAR KENDİSİNDEN OLMAYAN BELEDİYELERDEN RAHATSIZ 
Abone ol
Emek Partisi Gülyalı İlçe Başkanı Halit Keskin, Gülyalı Balıkçı Barınağı’nın Gülyalı Belediyesi’nden alınmasına tepki göstererek “İktidar, kendinden olmadığı belediyelere ya kayyım atıyor ya da çalışmalarını engelliyor.” dedi.

Emek Partisi Gülyalı İlçe Başkanı Halit Keskin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yerel yönetimler halkla iç içe olan yerler. Merkezi iktidarla yerel iktidarın işleyişi farklı ancak iktidar yerel yönetimlerin kendisinden olmamasından dolayı rahatsız. Bu nedenle de her fırsatta yerel yönetimlerin çalışmalarına yönelik anti demokratik, keyfi kararlar alabilmekte. En sonuncusu Gülyalı Belediyesi’nin yetkisinde olan Gülyalı Balıkçı Barınağı’nın Cumhurbaşkanlığı kararıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne devredilmesidir.

BU İLK DEĞİL

0“Bir belediyenin çalışmalarını eleştirmek, yanlışlarını kamuoyuyla paylaşmak, tepki göstermek ayrı.”  diyerek Gülyalı ilçesi sınırları içinde olan Gümrük binası ve alanının Gülyalı Belediyesi’nin istemesine karşın Altınordu Belediyesi’ne devredilmesinin de iktidarın niyetinin yandaşlık üzerine kurulu olduğunu gösteren uygulamalardır diyen Keskin, “Emek Partisi olarak bizler belediyelerin hangi partiler tarafından kazanıldığına değil, uygulamalarına göre değerlendiriyoruz. Ancak bu iki olay göstermiştir ki, Ordu’da bir muhalefet belediyesinin varlığına bile tahammül edilemiyor.  Tek parti tek adam rejimi budur.”

SEÇİLMEK YETMİYOR

“Tek parti tek adam rejiminin işleyişi göstermiştir ki, seçilmek yetmiyor.” diyen Keskin, “ Bu iktidara göre seçilmek yetmiyor. Seçilseler de atanmış gibi iktidara tabi olunması isteniyor. Uymayanlar cezalandırılıyor. Kayyım atamaları buna örnektir. Yetmiyor, belediyelerin yetki alanında bulunan çalışma alanları ellerinden alınıyor. Bu da gösteriyor ki, tek parti tek adam rejiminin değiştirilmesi ve demokratik hakların güvenceye alan Demokratik Türkiye mücadelesi büyütülmelidir.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KUMRU’DA EKMEKLER 'AY-YILDIZLI'Önceki Haber

KUMRU’DA EKMEKLER 'AY-YILDIZLI'

SADECE TERME’DE 150 KAÇAK TROL AVCISI VAR! Sonraki Haber

SADECE TERME’DE 150 KAÇAK TROL AVCISI VA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar