Ordu
DOLAR13.4096
EURO15.2253
ALTIN792.91
reader

İLK 20’DEKİ ORDULULARA TEŞEKKÜR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İLK 20’DEKİ ORDULULARA TEŞEKKÜR
Abone ol
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, 2021 yılında en fazla fındık ihracatı yapan ilk 20 firmanın 7’sinin Ordu firması olduğunu, bu firmaların 5’inin Ordu Ticaret Borsası üyesi olduğunu belirterek onlara teşekkür etti. 

Kahraman şu açıklamayı yaptı: “Ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz için en önemli üretim ve ticaret emtiası olan fındık ile ilgili olarak 2021 yılı sonu itibariyle yıllık istatistiki veriler de ortaya çıkmaya başlamıştır. Karadeniz İhracatçılar Birliği 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmayı açıklamış ve bu firmalar arasına ilimizden 7 firma girmiştir. Bu 7 firmadan 4’ü borsamız üyesidir.

KAYBEDEN OLURUZ

Üreticilerimizin emeği sonucunda ortaya çıkan bu ürüne katma değer kazandırıp da ihraç eden üyelerimizi takdir ve tebrik ediyorum. Biz, sektörü tüm paydaşlarıyla beraber bir bütün olarak görmekteyiz. Üretimden pazarlamaya kadar entegre bir sistem olarak değerlendirmekteyiz ve bu entegrasyon hangi noktada bozulursa bozulsun kaybeden sistem olur, hepimiz oluruz.

ÜRETMEDEN OLMAZ

Büyüme ve kalkınmanın tek aracı vardır o da üretmektedir. Farazi mevzular zerinde zaman kaybetmeden çağın gereğine uygun üretim ilişkilerini geliştirmek durumundayız. Dünyanın gelişmiş ekonomilerine bakıldığında teknoloji üretenlerin ya da teknoloji yoğun, endüstriyel ve entegre üretim yapanların her zaman kazandığını ve refah seviyelerinin de yükseldiğini görmekteyiz. İcabında bir çip karşılığı bir kamyon buğday olabilmektedir.

ZORUNLULUKLARA DİKKAT

“Akıllı Tarım” tekniklerinin, ÜR-GE ve AR-GE’ye dayalı sanayi ve pazar algısının hayata geçirilmesi artık zorunluluktur ve tüm bunları hep beraber, bir arada ve birbirimize destek olarak yapabiliriz.

GURUR DUYUYORUZ

Borsamız üyeleri; Poyraz Poyraz, Gürsoy, Şenocak, Karimex bu zor zamanlarda çok anlamlı bir başarıya imza atmışlardır. Ordu Ticaret Borsası olarak üyelerimizle gurur duyduğumuzu ve onlara memleketimiz adına teşekkür ettiğimizi bir kere daha belirtmek isterim.” ORDU OLAY   

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DOMUZDAN İNSANA YAPILAN KALP NAKLİNDE ORDULU İMZASI DA VAR Önceki Haber

DOMUZDAN İNSANA YAPILAN KALP NAKLİNDE OR...

RÜSUMAT YENİDEN DİRİLİYORSonraki Haber

RÜSUMAT YENİDEN DİRİLİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar