Ordu
DOLAR18.6457
EURO19.6795
ALTIN1078.3
reader

 İLKÖĞRETİM HAFTASI PERŞEMBE VE KIRLI’DA KUTLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
 İLKÖĞRETİM HAFTASI PERŞEMBE VE KIRLI’DA KUTLANDI
Abone ol
İlköğretim Haftası kutlamaları Perşembe’de iki adreste yapıldı.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı çerçevesinde DOKAP İdaresi tarafından da  desteklenen “Sakin Şehrin Öğrencileri Atölyelerle Geleceğe Yürüyor “ projesi açılışı ile  İlk Öğretim Haftası Kutlama programı ;Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ,Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Perşembe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen Ergün Çamoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen  Seyfi Koçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz  ile okul müdürleri  ve diğer resmi dairlerin müdürleri  ile öğrenci velileri, Öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla Perşembe Atatürk  İlkokul/Orta Okulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Okul bahçesinin girişinde İlçe Kaymakamı Levent Yetgin’e ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e okul öğrencileri tarafından birer buket çiçek takdim edildi. Açılışa katılan misafirlere okul öğrencileri tarafından DOKAP armalı şapkalar dağıtıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programda günün mana ve önemini belirten konuşmayı ilçe milli eğitim müdürü Murat Çulfaz yaptı ardından günün önemine binaen  İlçe Kaymakamı ve Ordu Vali Yardımcısı Levent Yetgin ile DOKAP Başkanı Hakan Gültekin birer konuşma  yaptılar. Program açılışında Perşembe Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Usta öğreticisi Mine Tiryakin öğrencileri programa katılanlara halk oyunları gösterileri sundu Ardından Atatürk İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinden Azra Alkan  “İlk Öğretim Haftası “ adlı şiiri okudu. Açılışa geçilmeden önce Okula yeni başlayan öğrencilere bir önceki yıl okula başlayan öğrenciler tarafından Hoş Geldiniz diyerek çiçek verildi.

Daha sonra protokol Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi finansmanı ile İlçe Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “ Sakin Şehir Öğrencileri Atölyelerde Geleceğe Yürüyor “ projesi kapsamında Atatürk İlkokulu/Ortaokulunda kurulumu tamamlanan “ Uzay Bilimleri Sanal Gerçeklik” Atölyesi  ve açık hava Sporları Oryantring Atölyesi ile Kırlı İlkokulu/Ortaokulunda  kurulumu tamamlanan Robotik Kodlama Atölyesinin açılış kurdele kesimi gerçekleşti. Perşembe Atatürk İlk/Ortaokulundaki  kurulan Uzay Bilimleri Sanal gerçeklik atölyesi  ile ilgili bilgileri ise  protokole ve açılışa katılan misafirlere okul müdürü  Murat Bahtiyar yaptı. Arif Kalafat

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ENGELLİLER EĞİTİM HAKKINA ULAŞAMIYOR!Önceki Haber

ENGELLİLER EĞİTİM HAKKINA ULAŞAMIYOR!

CHP’NİN YENİ MECLİS ÜYESİ KILIÇSonraki Haber

CHP’NİN YENİ MECLİS ÜYESİ KILIÇ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar