VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9592
EURO18.4186
ALTIN1035.9
reader

İMAR DEĞİŞİKLİĞİ BETONLAŞMA GETİRİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAR DEĞİŞİKLİĞİ BETONLAŞMA GETİRİYOR
Abone ol
Emek Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesi için yaptığı imar değişikliğinin Ordu’nun ranta açılmasının ve betonlaştırılmasının belgesi olarak değerlendirerek tepki gösterdi.

Botanik Park’ın İmara Açılması Kabul Edilemez

Emek Partisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaparak imar değişikliğinin yanlış yapıldığına dikkat çekti. Emek Partisi adına basın açıklamasını okuyan Altınordu ilçe yönetim kurulu üyesi Yasin Uzun, imar değişikliğine itiraz dilekçesi de verdiklerini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesi için yapmak istediği imar değişikliği projesinin askıya çıkarılması nedeniyle itiraz dilekçesi verdik. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu’nun betonlaştırılması ana politika haline getirdi. Yapboz oyunu oynanıyor. Sözde yeni yapıyoruz deniyor, eskisinden farkı olmuyor. Amaç, yandaşlara para aktarmak. Askıya çıkarılan imar değişikliğinde bunu gördük ve itiraz ettik. Ancak itirazlar sonrası yapılan yeni imar planı daha berbat olmuş, eskiyi aratır olmuş. Böyle bir imar değişikliği Altınordu ilçesini ranta açmak, betona boğmak anlamına gelir. Kabul etmiyoruz.” dedi.

YEŞİL ALANLAR KORUNMUYOR

İmar değişikliğiyle rantçılığın ortaya çıktığını vurgulayan Uzun, “Yapılan imar planıyla yeşil alanlar değiştiriliyor, önceden yeşil alan olan yerler imara açılıyor, başka yerler yeşil alan yapılıyor. Bu değişikliklerle kimler korunuyor, kimlere avantaj sağlanıyor? Özellikle yok edilen Botanik Park’ın imara açılması kabul edilemez. Her taraf beton oldu. Neredeyse plastiklerle yapılmış çocuk bahçelerini, parklarını da yeşil alan kapsamında değerlendiriliyor. Emek Partisi olarak betonlaşmaya, ranta karşı her türlü mücadelemizi vereceğiz. Onaylanırsa hukuksal süreçte de yer alacağız.” diye konuştu.

BELEDİYE HALKTAN UZAK

İmar değişikliğinin yeterinde tartışılmadığına dikkat çeken Uzun, “İmar değişikliği yapma yöntemine dikkatinizi çekiyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi yangından mal kaçırırcasına davranıyor. Meclis’te çoğunluğuna güvenerek, eleştirilere kulaklarını kapatıyorlar ve bildiklerini yapıyorlar. Bunu kabul etmiyoruz. Ordu Kent Konseyi ne için var? Burada neden tartışılmıyor? Kent Konseyi’nde neden sunum yapılmıyor? OBB Meclis çoğunluğuna güvenerek, ben yaptım oldu, anlayışı kabul edilemez. Bu yöntemle bırakın bugünü kaybetmeyi, gelecek nesil için de büyük kayıp olacaktır. Gelecek nesle betonlaşmış bir şehir bırakma suçuna ortak olmayacağız. Bu yanlıştan dönülmeli, imar değişikliği ayrıntılarıyla mahalle mahalle OBB Kent Konseyi’nde değerlendirip tartışılmalıdır. Bu rantçı imar değişikliği kabul edilirse hukuksal sürece dahil olacağız. Ordu’yu rant kapısı yaptırmayacağız.” dedi.

Açıklamaya CHP, TİP, HDP, SOL PARTİ, Tüm Köy Sen, Ordu Çevre Derneği temsilcileri destek verdi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YILIN AHİSİ CİHAN ATAŞÖnceki Haber

YILIN AHİSİ CİHAN ATAŞ

HER YERDE ‘DEĞİŞİM’İ GÖRECEKSİNİZSonraki Haber

HER YERDE ‘DEĞİŞİM’İ GÖRECEKSİNİZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar