Ordu
DOLAR15.579
EURO16.26
ALTIN900.85
reader

İMAR GERİLİMİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAR GERİLİMİ
Abone ol
Altınordu Belediyesi Meclisi’nce oy birliğiyle kabul edilen 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilmesine Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’den tepki geldi.

YAPILAN DEĞİŞTİRMEDE İYİ NİYET GÖRMÜYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı 2. Olağan Birleşiminde Altınordu Belediyesi Meclisi tarafından kabul edilen 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının değiştirilmesine tepki gösteren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören; “ Biz bu planlar için defalarca toplandık. 1/1000’lik planın değiştirilmesiniN iyi niyetli bir yaklaşım olmadığını görüyoruz. Neticede bunu ilçe belediyesi oy birliğiyle geçirdi. Bu planlar için 40 gün boyunca uğraşıldı. 16 aydır bekleniyor. İlçe olarak 60 milyon liralık bir maddi kayıp söz konusu. Şehrimizin bu süreçte etkilendiği aşikar.” dedi.

 

KAMU YARARI VE EŞİTLİK İLKESİNE DİKKAT ETMİŞTİK

Altınordu Belediye Başkanı Tören; “İmar planı çalışmasına başlarken önce kamu yararı, sonra şeffaflık ve eşitlik ilkesine dikkat ettik. Eşitlik konusunda uzman arkadaşlarımız bir araya gelip konuştuğunda çözemeyeceğimiz sorunumuz yok. Bize 5000’lik bir sınır çizilmiş. Bir uyumsuzluk varsa Büyükşehir yetkisini kullanabilir. Bu projeksiyon ile emsal artışı arasında sıkıntı var. Binalar üstümüze gelmesin, obezite olmasın istiyoruz. Buranın kat konusunda sıkıntısı yok. Ben bu belediyenin başkanıyım. Bu değişiklik bize haber verilmedi.” diye konuştu.

 

BÜYÜK BİR SAYGISIZLIKLA DEĞİŞTİRİLDİ

CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Haluk Saymaz ise “Altınordu Belediyesi imar komisyonu üyeleri olarak, yürütülmekte olan revizyon çalışmalarında kentin hafızasını da dikkate alarak şehircilik ilkeleri doğrultusunda son derece özverili bir süreçte yoğun mesai harcayarak, mecliste temsil edilen bütün partilerin üyelerinin desteğiyle onaylanmıştı. Altınordu İmar planı, Ordu Büyükşehir belediyesi imar komisyonu üyeleri ve imar daire başkanlığınca Altınordu Belediyesi meclisinin iradesini hiçe sayarak büyük bir saygısızlıkla değiştirilmiştir.” dedi.

 

RANT ZİHNİYETİ HAK ETTİĞİ CEVABI ALACAK

CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Saymaz sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu yaparken Altınordu Belediyesi yönetimi de hiçbir şekilde muhatap alınmayarak, haber dahi verilmeyerek bir oldu bittiyle fiili durum yaratılmaya çalışılmıştır. Bunu kabul edilemez buluyoruz. Bu Altınordu halkının iradesini küçük görmek, değersizleştirmek çabasıdır. Şu anda yapılan Altınordu Belediye Meclisi’nin aldığı kararı hiçe saymaktır, değersizleştirmektir. Eninde sonunda rant zihniyeti, talan ve zorbalık hak ettiği cevabı alacaktır…” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 7
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 6
  KIZGIN
17 MART’TA KAR 20 MART’TA DON GÖRÜLECEK!Önceki Haber

17 MART’TA KAR 20 MART’TA DON GÖRÜLECEK!

GEL BAKALIM EROKSPOR!Sonraki Haber

GEL BAKALIM EROKSPOR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar