Ordu
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22
reader

İMAR PLANINA BİR İTİRAZ DAHA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAR PLANINA BİR İTİRAZ DAHA
Abone ol
Emek Partisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Altınordu imar planına itiraz dilekçesi verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Altınordu ilçesine ait yürürlükteki imar planlarının mahkeme kararıyla iptal edilmesi üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi yeniden imar planı hazırladı.  Ordu ili Altınordu ve Gülyalı ilçelerine ait 1/25000 ve 1/5000 ölçekli revizyon imar planları 07.06.2021 tarihinde askıya çıkarıldı.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz itiraz dilekçeleri hakkında şunları söyledi: “Emek Partisi olarak planlamanın usullere uygun yapılmadığını; Altınordu halkını (Tüm Ordu’yu da) yakından ilgilendiren imar planlamasının her mahallede halkın katıldığı toplantılarla değerlendirilmesi gerektiğini bildirdik. Yalnızca belediye meclisinde tartışılması yeterli değil. Planın yapıldığı tüm mahallelerde halkın katılımıyla toplantılar yapılmalıydı. Plan usul yönünden de eksik. Parti olarak özellikle kent konseyinde de tartışılmasını istiyoruz.

İŞİN İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GELMİŞ

Özellikle ayrı ayrı yer sahiplerinin yerleri birleştirilerek ya da parçalanarak işin içinden çıkılmaz hale getiriliyor. Yeşil alan olarak gösterilen yerlerin planlamada yüzdeye uygun olsun diye kullanılmayacak yerler gösterilmiş. Bu planlama iptal edilerek, kent konseyi aracılığıyla tüm partilerin, sendikaların, derneklerin, odaların katılımıyla tartışılmalı; ayrıca tüm mahallelerde halkın katıldığı bilgilendirme toplantıları yapılmalıdır.

TURNASUYU VE EFİRLİ NEDEN YOK?

 İmar palanının Altınordu ile sınırlı olmaması gerek. Madem Gülyalı’nın Turnasuyu bölümü dahil edildi, Perşembe ilçesinin Efirli Mahallesi Altınordu ilçesiyle iç içe. Altınordu imar planlaması yapılırken Gülyalı bölümü plan kapsamına alınabiliyorsa ekonomik, sosyal ilişkisini tamamen Altınordu ile olan Efirli neden kapsam dışı bırakılıyor? Ya Altınordu sınırında kalınmalı ya da Altınordu ile sosyal, ekonomik iç içeliği olan yerler bütünlüklü ele alınmalıdır. Emek Partisi olarak imar planlamasının iptal edilerek halkın katılımıyla yeniden yapılmasının yararlı olacağını düşünüyoruz.” ORDU OLAY        


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘MESUDİYE İLÇEDEN ÖTE BİR İLÇE’Önceki Haber

‘MESUDİYE İLÇEDEN ÖTE BİR İLÇE’

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ALTINORDU BELEDİYESİ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ GÜZİDE KURUMDURSonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ALTINORDU BELED...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar