Ordu
DOLAR18.6516
EURO19.3335
ALTIN1051.0
reader

İMAR PLANINDA ÇOK CİDDİ HAK KAYIPLARI VAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAR PLANINDA ÇOK CİDDİ HAK KAYIPLARI VAR
Abone ol
Ordu’da 16 aydır süreci devam eden yeni imar planını değerlendiren Ordu Müteahhitler Birliği Derneği (OMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Titiz, planda çok ciddi hak kayıplarının yaşandığını belirterek bunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

Titiz şu açıklamayı yaptı: Benim OMDER başkanı olduğum döneminde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde STK’larla bir toplantı yaptık. Bu 10 gün boyunca sürdü ve sabah 9’da başlayıp öğleden sonra 2’ye kadar devam etti. Biz işimizi bıraktık bu toplantıların tamamına katıldık. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden, İnşaat Mühendisleri Odasından, Mimarlar Odasından, Müteahhitler Derneğinden temsilcilerin yanı sıra 10-12 kadar STK temsilcisinin katılımıyla imar planı notu çalışması yaptık. Ama önümüze gelen son imar plan notunda o çalışmanın hiç birinin dikkate alınmadığını gördük. Tamamen şehrin taleplerinin dışında bir şeyler bize sunuluyor. Hak kayıplarının yaşandığı plan notları bize sunuluyor.

 

HAK KAYBI YAŞANMASA YETERLİ

Biz aslında yeni bir şey talep etmiyoruz. Hak kaybı yaşanmasın yeterli. Ne arsa sahibi hak kaybı yaşasın ne de biz yaptığımız sözleşmelerde hak kaybı yaşayalım. Bizim şuanda plan notlarında en fazla gördüğümüz hak kaybı şu; çok ciddi arsa payları biniyor. Biz de artık arsa paylarını yansıtmak durumunda kalıyoruz. Çünkü daha önceden 10 daire çıkardığımız yerden şu anda 6 daire çıkarıyoruz. Bu da şu demek; zaten Türkiye’nin en pahalı arsalarında inşaat yapıyoruz daha da pahalı arsalarda inşaat yapacağız. Elbette ki yapılan revizyonun güzel yönleri vardır ama biz eksilerin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Bizim talebimiz tamamen bu.

 

AYLARDIR İŞ YAPMADAN MAAŞ ÖDÜYORUZ  

Biz süreçle ilgili suçlu aramıyoruz. Artık öyle bir noktaya geldik ki bir an önce inşaatlara başlamak istiyoruz. Kendi firmam adına söylemem gerekirse 70 tane kalıpçım şu anda boşta ve bunlara maaşlarını veriyorum. Yarın veremediğimiz durumda biz ne yapacağız. Aslında menfaatimiz ortak bu şehir için çalışıyoruz. Niye biz Kayseri ile rekabet edemiyoruzu konuşurken şimdi başka şeyleri konuşuyoruz. Önümüze çok güzel bir fırsat geçti. Emsal yükseltmek aslında şehrin ekonomisini yükseltmektir. Bunu görmek lazım. Biz kendi arsalarımıza değil vatandaşın arsalarına inşaat yapıyoruz. Vatandaşın arsasından 10 daire çıkarsa 10, 20 daire çıkarsa 20 daire ücreti öderiz. Şehrin ekonomisini yükseltmek için imar ilk adımdır, emsal değeri ilk adımdır. Biz bu şehrin ekonomisinin daha ileriye gitmesini istiyoruz. Şehrimizin daha hızlı büyümesini istiyoruz.” Kaan Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB BU RAMAZAN 7 MİLYON TL’LİK YARDIM YAPTIÖnceki Haber

OBB BU RAMAZAN 7 MİLYON TL’LİK YARDIM YA...

TÜRKİYE FINDIK İHRACATINDAN 8 AYDA 1,6 MİLYAR DOLAR KAZANDISonraki Haber

TÜRKİYE FINDIK İHRACATINDAN 8 AYDA 1,6 M...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar