VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9217
EURO18.2552
ALTIN1023.3
reader

İMAR UYGULAMALARINDAN KAYGILIYIZ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAR UYGULAMALARINDAN KAYGILIYIZ!
Abone ol
Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, Ordu Şehir Plancıları Odası Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cahit Duyan ortak açıklama yaparak Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin imar çalışmalarını yerden yere vurdu.    

*Kentimizin en güzide alanlarından kamusal kullanımda iken ranta kurban edilen Durugöl mahallesindeki doğal gölet alanının 110.000 imzalı itiraza rağmen görmezden gelinmesini kentimiz adına kaygı ile izliyoruz.

*Bu kente çok ciddi bir farkındalık yaratacakken Botanik parkın yok edilip, bu alanın yeşil alan kalmasına dahi müsaade edilmemesini kentimiz adına kaygı ile izliyoruz.

*Nazım plan kararları ile imar durumları ve ruhsatlar vererek yargıya taşınan planın olası bir olumsuz kararına karşın yangından mal kaçırırcasına inşaatlara başlanmasını kentimiz adına kaygı ile izliyoruz.

*Eski otogar alanını kentimize değer katacak kamusal bir kullanımla değerlendirip kamuoyunun takdirini almak yerine son derece vizyonsuz bir toplu konut projesinin uygulanmasına seyirci kalınmasını kentimiz adına kaygı ile izliyoruz. 4’te

3 ODADAN OBB’YE ÇOK SERT AÇIKLAMA  

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, Ordu Şehir Plancıları Odası Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cahit Duyan ortak açıklama yaparak Ordu Büyükşehir Belediyesinin imar çalışmalarını yerden yere vurdu.     

Ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Anayasa Madde 10: "Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar." Anayasa ile güvence altına alınan eşitlik ilkesini yok edecek şekilde kamuya ait taşınmazların satışına seyirci kalmayacağız.

ORDU BUNLARI HAK EDECEK NE YAPTI?

Bu kent bunları hak edecek ne yaptı? Kentin kamu elindeki gayrimenkullerini hatta belediye hizmet binalarının ve arazilerinin satışa çıkartılmasını Anayasaya aykırı buluyoruz.

DOĞRU BULMUYORUZ KAYGIYLA İZLİYORUZ!

Kentimizin en güzide alanlarından kamusal kullanımda iken ranta kurban edilen Durugöl mahallesindeki doğal gölet alanının 110.000 imzalı itiraza rağmen görmezden gelinmesini, bu kente çok ciddi bir farkındalık yaratacakken Botanik parkın yok edilip, bu alanın yeşil alan kalmasına dahi müsaade edilmemesini, nazım plan kararları ile imar durumları ve ruhsatlar vererek yargıya taşınan planın olası bir olumsuz kararına karşın yangından mal kaçırırcasına inşaatlara başlanmasını, eski otogar alanını kentimize değer katacak kamusal bir kullanımla değerlendirip kamuoyunun takdirini almak yerine son derece vizyonsuz bir toplu konut projesinin uygulanmasına seyirci kalınmasını, tarihinde hiç tren olmayan kentimize vagon kafe diye bir trenli kafeteryanın üstelikte denizin kenarına, kumsala yerleştirilecek olunmasını, yıllarca kente hizmet etmiş tenis kortlarının  yıkılarak yerine kafeterya yapılmasını, bir yandan kıyıda kaçak yapılaşmayla mücadele edildiğini iddia edip diğer yandan kamu eliyle kıyılarımızın talan edilmesini, hoşa gitmeyen yapıcı eleştirilere dahi tahammül edemeyip, eksiklikleri örtmek için bizlerin art niyetli olarak nitelendirilmesini, hizmet ettiği kentin geçmişini bilmeden geleceğine yön vermeye çalışan ve bu hatalı kararlar nedeni ile kentimizin kimliğini ve hafızasını kaybetmesine neden olunmasını, hiçbir şekilde doğru bulmuyor,  kabul etmiyor ve kentimiz adına kaygı ile izliyoruz.

KAYGILARIMIZI PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

Sorumluluk bilinci ile tarihe not düşmek ve kamuoyunu bilgilendirmek adına, biz TMMOB meslek temsilcileri olarak bu kente aşık, bu kentte yaşamış,  bu kentte yaşayacak ve yaşamını bu kentte sonlandıracak, Ordu sevdalıları olarak kaygılarımızı kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.” ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
HEDEF LİGDE KALMAK!Önceki Haber

HEDEF LİGDE KALMAK!

ENGELLİLERİN EVDE BAKIM AYLIĞI GASP EDİLDİ!Sonraki Haber

ENGELLİLERİN EVDE BAKIM AYLIĞI GASP EDİL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar