Ordu
DOLAR19.0851
EURO20.5437
ALTIN1210.3
NATURİMMUN

İŞİTME ENGELİNE-KEMİK ERİMESİNE GÖZ-KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜNE ÇARE OLDU 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İŞİTME ENGELİNE-KEMİK ERİMESİNE GÖZ-KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜNE ÇARE OLDU 
Abone ol
Vali Tuncay Sonel, vatandaşların sorun, sıkıntı, şikâyet ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.

Eski Valilik binasında gerçekleştirdiği “Halk Günü” toplantısında 347 vatandaşı dinleyen Vali Sonel, iş, sağlık, kamu hizmeti, ekonomik ve özel sorunlar başta olmak üzere kendisine iletilen talepleri, toplantıda hazır bulunan kurum yöneticileriyle birlikte çözüme kavuşturmanın gayreti içerisinde oldu.“Halk Günü”ne katılan yöre insanımızın hal ve hatırlarını sorarak, çocuklar başta olmak üzere her biriyle yakından ilgilenen Vali Tuncay Sonel, çocuklara karne tatillerinin nasıl geçtiğini sordu ve miniklere çeşitli hediyeler vererek sevindirdi.

“Halk günü toplantılarımıza katılan vatandaşlarımızı boş göndermemeye, devletimizin şefkatini, güler yüzünü göstermeye gayret ediyoruz“ diyen Vali Sonel, 68 yaşındaki işitme engeli olan Mesure Yücedağ adlı vatandaşın tedavisinin sağlık ekipleri tarafından yapılmasını sağlarken, Fatsa’dan gelen 4 yaşındaki Ozan Uğur Utaş’ın göz kapağı düşüklüğü ameliyatının gerçekleşmesi için gerekli işlemleri başlattı. 14 yaşındaki Bengi Başimi adlı kız çocuğunun yaşadığı sağlık sorunun giderilmesi noktasında da İstanbul Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyatının yapılmasını sağladı. Ayrıca, diş tedavisi olması gereken vatandaşlara da yardımcı oldu. 

İş için gelen vatandaşların da istihdam edilmesi noktasında gerekli hassasiyeti gösteren Vali Sonel, “Halk Günü” toplantılarında taleplerin başında ilk sırada yer alan yol şikâyetleri ile ilgili olarak vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini, Valilik olarak gereken gayretin sarf edileceğini ifade etti.

Vatandaşlarımızın iletmiş olduğu sorun, şikâyet ve taleplerin çözüme kavuşturulması için gerekli gördüğü hususlarda ilgili kurum yöneticilerine de talimat veren Vali Sonel, “Her hafta Çarşamba günleri düzenlediğimiz halk günü toplantılarımızda yöre insanlarımıza sağlık yardımı, Hayırsever iş insanı dostlarımızdan temin ettiğimiz market alışveriş kartlarını ihtiyaç sahiplerine onları rencide etmeyecek şekilde ulaştırıyor, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılama konularında da yardımcı oluyoruz. Özellikle yöre insanımızın bizlere ilettiği sorunlarını devletimizin ve hayırseverlerimizin destekleri ile çözmeye gayret ediyoruz şeklinde konuştu. ORDU OLAY


 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’YA LİDER OLARAK DÖNMEK İSTİYORUZÖnceki Haber

ORDU’YA LİDER OLARAK DÖNMEK İSTİYORUZ

ÇAYBAŞI BELEDİYESİ’NDE GREV BAŞLADISonraki Haber

ÇAYBAŞI BELEDİYESİ’NDE GREV BAŞLADI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar