Ordu
DOLAR9.3052
EURO10.8562
ALTIN532.19

İSKELE NEDEN YAPILMIYOR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSKELE NEDEN YAPILMIYOR?
Abone ol
Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yıktığı iskelenin yapımının durdurulma gerekçesini sorarak, “Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi halkın parasını çarçur ediyor” diyerek tepki gösterdi.

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi binası karşısındaki tarihi iskelenin yıkılması sonrası yeniden yapılmasının durdurulmasının nedenlerini sorgulamak için yıkılan iskele alanında basın açıklaması yaptı. Başkan Yusuf Kaya, “Ordu Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarda günübirlik projelerle halkın parasını çarçur ediyor, yandaşlara para kazandırıyor. Bir proje yapıyor sonra nedensiz iptal ediyor. Ya da ne yapılacağı belli olmadan yıkım yapıyor.” diyerek tepki gösterdi.

NEDEN YIKILDI, NEDEN YAPILMIYOR?

Yıkılan iskele yanında inceleme sonrası yapılan açıklamada Kaya şunları söyledi: “Burada tarihi iskele vardı. Üzerinde de restoran. Oldubittiye getirerek yıktınız. Çürük gerekçesiyle yıkmış olabilirsiniz. Bu raporu kim verdi? Yıktınız, yeniden yapmaya başladınız. Şimdi neden durdu? Bu nasıl proje? Etüt çalışması yapılmadı mı? Yapıldıysa yanlış mı hesap yapıldı?  Başka bir proje mi yapmak istediğiniz için mi durdurdunuz? Başka bir proje varsa nedir? Sorular çoğaltılabilir. Bu konuda halka bir açıklama yapmak zorunda değil misiniz? Yapboz çalışmalarınız nedeniyle halktan özür dileyecek misiniz? Bu soruları yanıtlamanız gerekiyor.” diyerek tepkisini sürdürdü.

PROJE REKLAMI SORUN ÇÖZMÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in proje reklamıyla algı operasyonu yaptığını vurgulayarak, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, proje belediyeciliğiyle övünüyor. Projeler yapboza döndü ve yandaşa rant sağlama biçiminde devam ediyor. Hayali projeler değil, halkın gereksinimine göre projelere gereksinim var. Projeler halkla tartışılmıyor. Projeler Ordu Kent Konseyi aracılığıyla neden partilerle, sendikalarla, derneklerle, odalarla yani halkla tartışılmıyor? Halkın gereksinimi ancak halk bilir. Oysa Ordu Büyükşehir Belediyesi halkın gereksinimine göre planlama yerine, yandaşa ihale yaratma peşinde. Artık Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne rantçı belediye, betoncu belediye demek yanlış olmaz. Bir proje düşünülüyorsa, bundan yararlanacaklarla tartışılmalı ve önceliklere göre planlama yapılmalıdır. Biliyoruz ki, Ordu Büyükşehir Belediyesi demokratik halkçı belediyecilik uygulamasına yabancıdır. Belediye yönetimi için halkın çıkarları önemli değil.” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
AKKUŞ BELEDİYESPOR SEZONA GALİBİYETLE BAŞLADIÖnceki Haber

AKKUŞ BELEDİYESPOR SEZONA GALİBİYETLE B...

ÇAVUŞLAR’A EKOTURİZM MEKANISonraki Haber

ÇAVUŞLAR’A EKOTURİZM MEKANI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar