Ordu
DOLAR9.513
EURO11.0967
ALTIN546.66

KABAKDAĞI’NIN AĞIR KONUĞU: ENVER YÜCEL

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KABAKDAĞI’NIN AĞIR KONUĞU: ENVER YÜCEL
Abone ol
Fatsa’nın Kabakdağı Mahallesinde düzenlenen gastronomi gününe katılım yoğun oldu. Güne Bahçeşehir Üniversitesi kurucusu eğitimci iş insanı Enver Yücel de katıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Piraziz’ de kendi köyünde Birleşmiş Milletler ve Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte Karadeniz Gastronomi ve Kadın Kooperatifleri etkinliğini gerçekleştiren Enver Yücel, Kabakdağı Organize Yaşam Bölgesi’ni ziyaret etti. Burada eski dostu Prof. Dr. İsmet Dindar ile de bir araya geldi. Burada yöresel kültürü ve yöresel gastronomiyi yerinde gördü, inceledi. Kabakdağı sakinleri  Enver Yücel’in ziyaretinden çok memnun oldu. Enver Yücel de eski dostlarıyla birlikte yöresel kültürü ve yöresel gastronomiyi tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.        

        

Fatsa Belediye Başkanı Kibar ise etkinlikle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Gastronomi kültürünün turizm sektöründe değerlendirilmesi, destinasyonların ekonomik hareketliliği ve yerel kültürün sürdürülebilirliği açısından önemlidir ayrıca gastronomik unsurların turizm hareketliliğinde cazibe unsuru olarak kullanımı bölgemizin çekiciliğini artırılmasına katkı sunacaktır.

 

 

Gastronomi Turizmi konusunda çalışmalar yürüttüğümüz Kabakdağı Organize Yaşam Bölgemizde yöre kadınlarımızın imece usulü hazırladığı 110 çeşit yöresel yemeğin tanıtım programına katılan hemşehrimiz Sayın Prof. Dr. İsmet Dindar ve Eğitimci Sayın Enver Yücel’i merkezimizde ağırladık.

 

Diğer tüm proje ve yatırımlarımız gibi Kabakdağ Organize Yaşam Bölgesi de, bölgemizin kültür zenginliğinin, mutfak çeşitliliğinin gelecek nesillere aktarılması ve turizme katacak olduğu değer açısından ayrıca kıymetlidir.

 

 

Prof. Dr. İsmet Dindar'a, Enver Yücel'e, Kabakdağı Düşünce Kulübü Organize Yaşam Bölgesi (OYB) Kurucusu Güven Özel'e, Meryem Keskin'e ve misafirlerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. “ Muharrem Göç

 

110 ÇEŞİT YEMEK TANITILDI 

 

Fatsa’nın Kabakdağı Mahallesinde Kabakdağı Organize Yaşam Bölgesi tarafından gastronomi günü düzenlendi. Etkinliğe ile yoğun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi kurucusu Enver Yücel, yüzyılın doktoru unvanına sahip Prof. Dr. İsmet Dindar ve Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar etkinliğe katılanlar arasında yer aldı. Etkinlikle yöresel yiyecekler, meyveler ve tohumlardan oluşan 110 çeşit yemek tanıtıldı.            

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FATSA’DA KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ KURULDUÖnceki Haber

FATSA’DA KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETM...

ORDU 2021 ONLİNE BRİÇ KIŞ LİGİ SONA ERDİSonraki Haber

ORDU 2021 ONLİNE BRİÇ KIŞ LİGİ SONA ERDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar