Ordu
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05

KADINA YÖNELİK MOBİNGİ DE TAKİP EDECEĞİZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KADINA YÖNELİK MOBİNGİ DE TAKİP EDECEĞİZ
Abone ol
Ordu Kadın Platformu Adına açıklama yapan Erengül Erkan Dalgıç, kadına yönelik istismarların takipçisi oldukları gibi kadın çalışanlara yönelik mobingin de takipçisi olacaklarını söyledi. 

Ordu Kadın Platformu Adına açıklama yapan Dalgıç’ın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:Platformumuz bileşenlerine ve platformumuza direk yansıyan, yerel basın vasıtasıyla da ulaştığımız Ordu’da kamu kurumlarında kadınlara yönelik mobbing (baskı-yıldırma) haberlerini kaygı ile takip ediyoruz ve muhatabıyız. Kamuda ve özel sektörde yaygınlaşan güvencesizleştirme ve toplumun geneline yayılmaya çalışılan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve kadın düşmanı politikaların sonucunu biz kadınlar mobbingle yüzleşerek bir kere daha görüyoruz. Daha ucuz iş gücü ve kölece çalışmaya rıza üretmenin yolunu kadına yönelik her türlü baskı ve şiddette gören zihniyet bilmelidir ki biz kadınlar tüm bu baskı ve şiddete karşı bir aradayız ve güçlüyüz.

 

 

ODÜ VE ULUBEY’DE VAKALAR

 

Nisan ayı içinde platformumuz bileşeni Eğitim-Sen’e yansıyan Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde bir kadın akademisyene yönelik, fakülte yöneticilerinden gelen yoğun disiplin soruşturması baskısı ve hak ihlalleri yargıya taşınmışken, Mart ayı sonlarında da yerel basında Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde çalışan üç kadın emekçiye de müdürler tarafından mobbing uygulandığı, özlük haklarının kullanılması konusunda sorun çıkarıldığı ve engellendiği, kadınlara yönelik baskıcı tutum sergilendiği haberleri çıkmıştır. Sonrasında ilgili kişinin adli ve idari anlamda sorgulandığı ayrıca Ordu Kadın Platformunun her iki olayın ve sürecin takipçisi olduğunu buradan kamuoyuna bildiririz. Biz kamuda ve özel sektörde çalışan kadınlar olarak, çalışma hayatımızın bir noktasında mobbing, baskı, yıldırma, ayrımcılık, eşitsizlik gibi hak ihlallerini yaşıyoruz. En çokta kadın olduğumuz için aynı işi yapan erkeklerden daha yoğun yaşıyoruz.

 

SUÇUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

 

Ordu Kadın Platformu olarak bir araya geldiğimiz günden beri kadına ve çocuklara yönelik her türlü şiddet, taciz ve mobbing olaylarının hem yerel hem de ulusal boyutlarıyla fiili, meşru ve hukuki takipçisi olduk. Biz kadınlar haklarımız, kimliğimiz, emeğimiz ve bedenimiz üzerinde hiçbir dayatma, baskı ve müdahaleyi kabul etmiyoruz. Emeğimizin, haklarımızın, demokratikleşmenin ve güvenceli çalışmanın korunması ve geliştirilmesi için birlikte mücadeleye inanıyoruz. Başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere, 6284 ve çalışma hayatındaki haklarımızı koruyan tüm kanunların sahibi ve koruyucusuyuz. Ordu’da bize ve basına yansıyan mobbing suçlarının da takipçisi ve muhatabı olmaya devam edeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir ülke hedefiyle bir arada mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşasın Kadın Dayanışması.” ORDU OLAY

 

                                                                         


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Güreşte 3 madalyaÖnceki Haber

Güreşte 3 madalya

HEM VATANDAŞI HEM DOKTORU ÖZEL HASTANELERE MAHKÛM ETTİLERSonraki Haber

HEM VATANDAŞI HEM DOKTORU ÖZEL HASTANELE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar