Ordu
DOLAR13.5728
EURO15.1321
ALTIN778.5
reader

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE REFORM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATTIK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE REFORM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATTIK
Abone ol
AK Parti Ordu Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ecem Kara, “ AK Parti, kurulduğu ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar atmıştır.” dedi.

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü nedeniyle  basın toplantısı düzenlendi.  Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ecem Kara yaptığı açıklamada, “25 Kasım Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada bir sorundur. AK Parti olarak, kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık. 2002 yılında yola çıkarken kılavuz edindiğimiz Seçim Beyannamemizden itibaren, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımızı ifade ettik.” dedi.

 

ANAYASA'DA POZİTİF AYRIMCILIK İLKESİNİ DÜZENLEDİK

Kara sözlerini şöyle sürdürdü: “2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptığımız değişiklik ile "Töre Nedeniyle" ifadesini ekleyerek, Töre Cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medenî Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde ŞÖNİM’leri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekûn mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor.” ORDU OLAY 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ ÇÜNKÜ YAŞATIR!Önceki Haber

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ Ç...

KADIN SÜRÜCÜLER ŞİDDETE HAYIR DEMEK İÇİN OFF-ROAD KONVOYU DÜZENLEDİSonraki Haber

KADIN SÜRÜCÜLER ŞİDDETE HAYIR DEMEK İÇİN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar