Ordu
DOLAR9.4635
EURO10.9845
ALTIN548.30

KARAR BİZİ MUTLU ETTİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARAR BİZİ MUTLU ETTİ 
Abone ol
Ordu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Kaya, yüzde 50 kapasite ile açılma kararından memnun olduklarını söyledi.

Bazı Lokantacılar Aç-Kapa Yapmamak İçin Açılmayacak 

Uzun zamandır açılmak için beklediklerini ifade eden Kaya, “Bu karar bizi memnun etti. Yüzde 50 kapasite ile de olsa açılacağız. Uzun zamandır sadece paket servis ve gel al servis ile hizmet veriyorduk. Bu da bir hayli sıkıntının yaşanmasına neden oluyordu. Paket servis zaten bir iş yerinin yüzde 20-30 ihtiyacını ancak karşılayabiliyor. Yani onunla iş yerinin kendini çevirmesi mümkün değil.” dedi.   

 

RAMAZANDA DA AÇILMAK İSTİYORUZ

Ramazanda yeniden paket servise dönülecek olmasını değerlendiren Kaya,  “Biz Ramazan da yüzde 50 kapasite ile çalışmak istiyoruz. O nedenle bu kararın bir kez daha gözden geçirilmesinde fayda görüyoruz. Dileriz o tarihe kadar Türkiye’nin korona virüs tablosunda herkesin hepimizin katkısıyla iyileşmeler yaşanır ve biz de yüzde 50 kapasite ile kavuştuğumuz müşterilerimizden ayrılmayız.” diye konuştu.

 

KURALLARA SIKI SIKIYA UYALIM

İş yeri sahiplerine de seslenen Kaya, “Ben bu vesile ile esnafımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Getirilen kurallara harfiyen uyalım. Yani yüzde 50 kapasiteyi aşmayalım, HES kodu olmayan müşteriyi kabul etmeyelim ve ateş ölçeler ile ölçüm yaptıktan sonra müşterilerimizi alalım. Böylece gelecekte hiç kimse mağdur olmaz ve bu korona sıkıntısını  atlatabiliriz.” şeklinde konuştu.  

 

BAZI İŞYERLERİ AÇILMAYACAK 

Çalışanlara 1500 lira destek verileceği için kısa çalışma ödeneğinin devam etmesine gerek kalmadığını kaydeden Kaya, yüzde 50 ile açılma kararının ardından Ordu’daki hemen hemen bütün iş yerlerinin açıldığını belirterek sadece Ramazanda yeniden paket servise dönülecek olması nedeniyle yüzde 10 civarında esnafın aç-kapa yapmamak için acımamayı tercih ettiğini sözlerine ekledi. Kaan Özel

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘KISILACAKSA EĞİTİMDEN KISILSIN’ ALGISI OLUŞTUÖnceki Haber

‘KISILACAKSA EĞİTİMDEN KISILSIN’ ALGISI...

ORDU İÇİN YENİ BİR UFUK AÇILDISonraki Haber

ORDU İÇİN YENİ BİR UFUK AÇILDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar