Ordu
DOLAR16.0825
EURO17.3047
ALTIN964.77
reader

KARŞI KARŞIYA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARŞI KARŞIYA
Abone ol
Orduspor 1967 Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, maçların öncesi stadın bakımının bile isteye yapılmadığını ileri sürerken Gençlik ve Spor Ordu İl Müdürü Mustafa Genç kötü zeminin yağışlı hava şartlarından kaynaklandığını söyledi.

BİZİM MAÇIMIZ ÖNCESİ ÇİMLER BİÇİLMİYOR

Orduspor 1967 Kulübü Başkanı Savaş Şimşek Fethiyespor karşılaşması sonrası zemin şartlarının kötü olması nedeniyle Gençlik ve spor İl Müdürlüğü’ne sert eleştirilerde bulundu.

Şimşek konuyla ilgili yazılı olarak şu açıklamalarda bulundu: “Ne yazık ki, Ordu'da sporun gelişimini olumsuz etkileyen faktörlerin farkındayız. Sporun her dalında Ordu'nun ilerlemesini engellemeye çalışan bu çirkin zihniyetin ve kirli ellerin kulübümüz üzerinde de hüküm sürmeye çalışğını iyi biliyoruz.

BAKIMSIZLIK SÜREKLİLİK ARZ EDİYOR

19 Eylül Stadı'nda oynadığımız ve Fethiyespor ile berabere kaldığımız son maçta dahi 19 Eylül Stadyumu'nun zeminin hazırlanması, çimlerin biçilmesi ve bakımlarının yapılması gerçeği herkes tarafından bilinirken, 19 Eylül'de özellikle bizim karşılaşmalarımızın öncesinde hiçbir bakımın yapılmaması, çimlerin karşılaşma öncesi biçilmiyor olması ve bu durumun süreklilik arz etmesi kabul ve izah edilebilir bir durum değildir.

‘EMİR Mİ ALDI’ DÜŞÜNCESİ DOĞDU

İlimizdeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün başında bulunan Mustafa Genç'in özellikle bizim karşılaşmalarımızda görevi olan işleri görmemezlikten gelmesi, kulübümüzün zor şartlar altında kalmasını isteyen bir yapılanmadan mı emir aldığı düşüncesini doğurmuştur. Mustafa Genç'in bu şehirde spora hizmet etmediğine olan inancımız gün geçtikçe artmaktadır.

İHANET ETMİŞ SAYILIR

Bilinmeyen bir çıkmazın içinde, her şey gün geçtikçe daha netleşirken emir ve talimatlarla işlerini yürütmeye çalışan herkese karşı dün olduğu gibi bugün de duruşumuz nettir. Orduspor'u yıpratmaya, karalamaya, üzerinde oyunlar oynamaya çalışan kim olursa olsun, önce bu şehrin tarihine, sonra da tüm Ordululara ihanet etmiş sayılır. Ve; Orduspor'a gönül veren binlerce Ordulu tüm gerçeklerin farkındadır.” ORDU OLAY

 

BOZULMANIN NEDENİ BAKIMSIZMLIK DEĞİL YAĞIŞLI HAVA

Orduspor 1967 Başkanı Savaş Şimşek’in açıklamasına cevap veren Gençlik ve Spor Ordu İl Müdürü Mustafa Genç, sahadaki bozulmanın bakım eksikliği değil yağışlı havadan kaynaklandığını benzer durumun Süper Lig sahalarında da olduğunu söyledi.     

Gençlik ve Spor Ordu İl Müdürü Mustafa Genç yazılı olarak şu açıklamayı yaptı: İlimiz tüm spor tesisleri kulüplerimizin ve halkımızın hizmetindedir. Özellikle lig maçlarındaki mücadele eden kulüplerimizin istek ve taleplerinin yerine getirilmesi tesis çalışanlarına talimatlandırılmıştır. Kulüplerimizden gelen tüm taleplere imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmuştur ve olunmaya devam edilmektedir.

19 EYLÜL’DEKİ BOZULMANIN NEDENİ BAKIM DEĞİL

Özellikle futbol lig maçlarının devam ettiği 19 Eylül Stadyumu’nda ligin başladığı haftadan beri sürekli son 4-5 gün hariç yağmur yağdığı ve her hafta, kimi zaman 4-5 günde bir maçların oynandığı göz önünde bulundurulursa sahada oluşan bozulmaların bakımdan kaynaklanmadığı anlaşılacaktır.

NEDEN ANA MAÇ TRAFİĞİ

Tüm personelimizle birlikte takımlarımızın başarılı olması için çalışmalarımız özveri ile devam etmektedir. Sahaya ekim ayının başında yapılan ara ekim maç trafiğinden dolayı henüz bir iyileştirme sağlamamıştır.

BİZE ULAYAN TALEP YOK

Teknik personelimiz tarafından tüm maçlar öncesi kulüplerimizin isteği doğrultusunda sahanın biçimi ve silindir işlemi yapılmakta olup, yapılmadığı ile ilgili bir talep İl Müdürlüğümüze ulaşmamıştır. Kötü hava şartları yüzünden bir çok futbol sahasında benzer durumlar yaşanmaktadır Süper Lig sahaları da dahil.” ORDU OLAY


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yangın tertibatı tamir ve noksanların tamamlama işi ihale edilecektirÖnceki Haber

Yangın tertibatı tamir ve noksanların ta...

HER İŞİMİZDE 2023’Ü DÜŞÜNELİMSonraki Haber

HER İŞİMİZDE 2023’Ü DÜŞÜNELİM

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar