Ordu
DOLAR13.6483
EURO15.2021
ALTIN788.24
reader

KAYIP DİLEKÇESİNİN ARDINDAN CEZA GELDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAYIP DİLEKÇESİNİN ARDINDAN CEZA GELDİ
Abone ol
SES (Sağlık Emekçileri Sendikası) Ordu Şubesi Başkanı Ferit Ceylan eşyaları kaybolan bir üyelerinin hastane yönetimine yaptığı yazılı başvuru sonucu üyelerine ceza verildiğini belirterek bu duruma tepki gösterdi.    


 Yazılı bir açıklama yapan SES Ordu Şubesi Başkanı Ceylan şu ifadelere yer verdi: Ordu Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmakta olan yönetim kurulu üyemiz görev yaptığı çalışma odasında flaş belleği ve kişisel eşyalarının olmadığını fark ediyor ve yaşadığı durumu hem sözel olarak hem de dilekçe ile hastane yönetime bildiriyor. Hastane yönetimi konunun araştırılması ile ilgili olarak muhakkik atıyor. Atanan muhakkikin raporu doğrultusunda arkadaşımıza çalıştığı birim ile ilgili bilgileri flaş bellekte bulundurmaktan dolayı sözlü olarak ikaz edilmesi kanaatine varılıyor.

Hastane yönetimine soruyoruz, Odasından eşyasının kaybolduğunu bildiren kişiye neden muhakkik atanır bu durum muhakkik atanması gereken bir husus mudur? Kurumun etkin ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak üzere her türlü alt yapı ihtiyaçlarını zamanında tespit etmek, alt yapı ihtiyaçlarının sağlanması için gerekli tedbirleri almak, binaların tadilat bakım ve onarımlarının zamanında yapılması için gerekli tedbirleri almak ve denetlemek, çalışanların güvenli bir ortamda çalışması için gerekli düzenlemeleri yapmaktan sorumlu olan kişi neden muhakkik olarak atanmıştır?

Dilekçe yazmak anayasal bir haktır ve suç değildir. Çalışanlar sorunlarını nereye ve nasıl yazmalıdır? Bilgi güvenliği açısından sağlık bakanlığının çalışanlara yönelik verilerin yedeklenmesi konusunda yazılar mevcutken flaş bellekte bilgi bulundurmak neden suç olsun. bilgisayar veya bir evrak ta çalınabilirdi. Böyle bir durumda  suçlu yine üyemiz mi olacaktı?

Hastane idaresi yeni yapılan ek hizmet binasındaki odaları hizmete açıldıktan 1 buçuk ay sonra odaların  anahtarlarını çalışanlara teslim edebilmiştir. Bu süre içerisinde hastane ek hizmet binasında çalışanlar odalarını kilitleyememiş ve güveneli bir ortamda çalışamamıştır.  1,5 ay boyunca hastane yönetimi anahtarları neden personeline teslim edememiştir. Odaların anahtarlarına sahip çıkamayanlar çalışanların sağlıklarına nasıl sahip çıkacaklar?

Üyemiz başına gelen olayı hastane yönetimine sözlü ve yazılı olarak bildirmiş. hastane yönetimi de "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" anlayışı ile sadece üyemize sözlü ikaz cezası vermiştir. Çalışanların güvenli bir ortamda hizmet vermesini sağlamakla görevli hastane yönetimi ile ilgili hiç bir işlem yapılmamıştır. "Yazarsan dilekçeyi sonucun da bu olur" anlayışı ile süreç yönetilmiştir.

Hastane yönetimi şu bilmelidir ki:  Hastane çalışanlarının insanların üzüntülü sıkıntılı korkulu hallerde maruz kaldıkları yeni duruma uyum sağlama ve baş edebilme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmak için diyanet işleri bakanlığı tarafından hastaneye atanan manevi destek hizmetleri uzmanı hizmete başlamamıştır diye mesajlara değil adaletli bir yönetime ihtiyacı vardır. Adalet olmayan kurumda yönetimde olmaz iş barışı da olmaz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2021-2022 PERŞEMBE’NİN ATILIM YILI OLACAKÖnceki Haber

2021-2022 PERŞEMBE’NİN ATILIM YILI OLACA...

OBB İYİLEŞTİREN BİTKİLER DİKMELİ Sonraki Haber

OBB İYİLEŞTİREN BİTKİLER DİKMELİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar