Ordu
DOLAR15.579
EURO16.26
ALTIN900.85
reader

KAYMAKAMA FETÖ KUMPASI KURULDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAYMAKAMA FETÖ KUMPASI KURULDU
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut’un görevden alınması ile ilgili açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Görevden almadan hemen sonra pek çok açıklama yapan Adıgüzel Kaymakamı şikâyet edenler arasında Korgan’da FETÖ ile ilişkisi bilinen bazı kişiler olduğu bilgisini aldıklarını söylemişti. Adıgüzel bu konuyu soru önergesi ile meclise taşıdı ve açıklamada bulundu: “Korgan’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri son derece coşkulu geçmiş ve Korganlı vatandaşlarımız tarafından da takdirle karşılanmıştır. Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut törende Cumhuriyet ve Atatürk vurgulu çok güzel bir konuşma yapmıştır. Ancak ne yazık ki bu güzel bayramın hemen ardından Korgan Kaymakamı görevden alınmış ve bu durum haliyle kamuoyunun gündemine oturmuştur. Korganlı pek çok vatandaş ve muhtardan konuyla ilgili sorular ve tepki gelmektedir. Korgan halkını da derinden üzen bu görevden alma olayının sonrasında Ordu Valisi ne yazık ki Kaymakamımızı savunduğum için benim de aleyhime son derece talihsiz beyanlarda bulunmuş, kaymakamımızla ilgili göreviyle bağdaşmayan hal ve hareketler tanımlaması yapmış ancak bu hal ve hareketlerin ne olduğunu belirtmemiştir.

Kaymakamın coşkulu Cumhuriyet Bayramı kutlaması ve konuşmasındaki vurguların Korgan’da içerisinde eşi, kendisi FETÖ iltisaklı, abla pozisyonunda kişilerin olduğu belli bir kesimi özellikle rahatsız ettiği ve şikâyette bulunanların da bu kişiler olduğu bilgileri gelmektedir. Hatta bunlardan Korgan Belediyesi’nde çalışanlar da olduğu, o dönemle ilgili sorgu sualden geçmediği, dosyaların kapatıldığı bilgileri gelmektedir. Görevden alacaksanız önce bunları temizleyin. Bunların iftira ile şikâyet ettiği Cumhuriyetçi vatanseverleri değil”

Adıgüzel, “Görevden alma olayıyla ilgili başta Ordu olmak üzere Türkiye’nin her ilinden telefonlar alıyoruz. Vatandaşlarımız Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan Kaymakama desteklerini belirtiyor. Bende tüm milletimin talebi ve ilgisi üzerine bu işin peşini bırakırsam namerdim” dedi.

 

 ‘Kaymakam alkollüydü’ diye yalan söylemekten utanmıyorlar

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden alınmasına sebep olarak 'alkol' iddiasında bulunanlara sert tepki gösterdi. Adıgüzel, "Esas kafası kıyak olanın orda şikayette bulunan AKP’li yöneticiler olduğunu düşünüyorum" dedi.

Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un 29 Ekim kutlamalarının ardından görevden alınmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Valilik açıklamasında görevden uzaklaştırmanın gerekçesi “görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak tutum" olarak duyuruldu. Asıl sebebin ise Kaymakam Akbulut'un kutlamalar sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz” sözünü anımsatması olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de ilçedeki kimi AKP'lilerce öne sürülen Akbulut'un kutlamalara "alkollü" olarak katıldığı iddialarına sert tepki gösterdi. Adıgüzel “ben oradaydım ve 25 yıldır dahiliye uzmanıyım. Esas bu yalanı uyduranların kafası kıyak” dedi.

 

Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Haklı çıkmak ve Kaymakamı görevden aldırmak için ‘Kaymakam alkollüydü’ diye yalan söylemekten utanmıyorlar. O gün 29 Ekim kutlamalarında orada ben de vardım. O kalabalıkta alkolle ilgili tespit için tek yetkili benim çünkü 25 yıldır dahiliye uzmanıyım. Alkol tespiti ya testle yapılır ya da yoksa bir doktor muayenesi ile. Bizim tespit edemediğimizi bunlar nasıl tespit ediyor hayret. Esas kafası kıyak olanın orda şikayette bulunan AKP’li yöneticiler olduğunu düşünüyorum. Burada esas konu; şikayet edenler içerisinde FETÖ ile iltisaklı olana da dikkat çekmek istiyorum. Burada mesele şudur; kendisini Korgan’ın sahibi gören, tarikat ve cemaat ilişkileri içerisindeki bir grubun, Atatürk sevdasının Cumhuriyet coşkusunun ve millet sevgisinin öne çıkarılmasından duyduğu rahatsızlıktır. Bu işin bir an önce düzeltilip Kaymakamın Korgan halkı ile buluşturulmasını bekliyorum.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEMİZLENMEYEN BACALAR YANGINA DAVETİYE ÇIKARIYORÖnceki Haber

TEMİZLENMEYEN BACALAR YANGINA DAVETİYE Ç...

TÜRK FUTBOLU İÇİN ÇALIŞIYORUZSonraki Haber

TÜRK FUTBOLU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar