VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9492
EURO18.4267
ALTIN1037.7
reader

KİM MAHKEME KARARINI UYGULAMIYORSA FETÖ İLTİSAKLIDIR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KİM MAHKEME KARARINI UYGULAMIYORSA FETÖ İLTİSAKLIDIR
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Fatsa’da AFAD'ın heyelan bölgesi denilerek 27 eve oturulamaz raporu verdiğini belirterek, "Heyelan bölgesine atık havuzu yapacaklar" dedi. Adıgüzel, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin maden hakkında yürütmeyi durdurma kararını uygulamayan herkesin sorumlu olduğunu da kaydetti.     

ORDU VALİSİNE TEPKİ

Şirketin mahkeme kararını uygulamadığını ve çalışmalarına devam ettiğini belirten Adıgüzel, “Kim mahkeme kararını uygulamıyorsa bu şirket gibi, FETÖ ile iltisaklıdır. Bunu hesabını millet soracak. Sayın vali, burayı mühürlemiyor ve Yukarıtepe’de sondaj yaparak aşağıya doğru kaymasına müsaade ediyorsanız bunda sizin de payınız var” dedi.

İKAMET OLMUYORSA HAVUZU NASIL OLUYOR

Adıgüzel, “Burada siyanür havuzu var. Burada sülfirik asit havuzu var. Siyanür çetesinin yeni oyunu şimdi de kendilerine alan açmak için madenin bulunduğu köyü oturulamaz raporu verip göçe zorluyorlar. Eğer burası oturulamaz ise, zemin kayıyor ise, buraya siyanür havuzu olur mu?” diye konuştu. 

VALİ MADENİ MÜHÜRLEMİYOR O DA SORUMLU

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Fatsa’da AFAD'ın heyelan bölgesi denilerek 27 eve oturulamaz raporu verdiğini belirterek, "Heyelan bölgesine atık havuzu yapacaklar" dedi. Adıgüzel, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin maden hakkında yürütmeyi durdurma kararını uygulamayan herkesin sorumlu olduğunu da kaydetti.     

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile Fatsa Doğa ve Çevre Derneği üyeleri, Yukarıtepe mahallesine giderek sakinlerle görüştükten sonra açıklama yaptı. Şirketin mahkeme kararını uygulamadığını ve çalışmalarına devam ettiğini belirten Adıgüzel, “Türkiye Cumhuriyeti kanun ve hukuk devletidir. Çıkan bir karar var ve bu kararı yerine getirmeyen Ordu Valiliği var. Adamlar şu anda sondaj yapıyorlar. Ben bu kararı tanımıyorum, çalışmaya devam ediyorum diyor. Bu hükümetin ayıbıdır. Bu ülkeyi yönetenlerin ayıbıdır. İktidar partisi vekilleri, diğer siyasiler, FETÖ ile bağlantılı bir şirketten bahsediyoruz. Siz neredesiniz? Neden buraları savunmuyorsunuz? Kim ki, burada mahkeme kararını uygulamıyorsa FETÖ ile iltisaklıdır. Sayın validen aşağıya kadar. Kim mahkeme kararını uygulamıyorsa bu şirket gibi, FETÖ ile iltisaklıdır. Bunu hesabını millet soracak. Sayın vali, burayı mühürlemiyor ve Yukarıtepe’de sondaj yaparak aşağıya doğru kaymasına müsaade ediyorsanız bunda sizin de payınız var” dedi.

İKAMET OLMUYORSA SİYANÜR HAVUZU NASIL OLUYOR

Adıgüzel, şirketin yeni bir planı olduğunu ileri sürerek, madenin bulunduğu köylerden biri olan Yukarıtepe köyü’nün (mahalle), alan genişletilmesi için boşaltılacağını söyledi. Şirketin yeni oyununu ortaya çıkaran Adıgüzel, “Şirket önce ne yaptı? Ormanı yaktı alan açmak için. Ormanı kim yakar? İzmir’i yakan Yunanlılar gibi adamlar bunlar. Şimdi yeni numara ne? Zemin kayıyor. Yukarıtepe’de evlerde oturulamaz denilerek 27 meskene AFAD oturulamaz raporu vermiş. Kaymakamlıkta gelmiş köyü kaldırmaya çalışıyor. Köy başka yere taşınsın. Niye? Çünkü buralarda maden alanına katılacak. Bu siyanür ve sülfirik asit çetesiyle iş birliği var. Bu işbirliği sonucu bu köyü buradan taşımaya çalışıyorlar. Şebinkarahisar’da havuz patladı. Kimyasallar bütün Kelkit vadisini, ırmakları, Karadeniz’i zehirliyor. Bunu devlette söylüyor. Buradaki felaket Şebinkarahisar gibi değil. Burada siyanür havuzu var. Burada sülfirik asit havuzu var. Siyanür çetesinin yeni oyunu şimdi de kendilerine alan açmak için madenin bulunduğu köyü oturulamaz raporu verip göçe zorluyorlar. Eğer burası oturulamaz ise, zemin kayıyor ise, buraya siyanür havuzu olur mu?” diye konuştu.

ONLAR GELDİKTEN SONRA KAYDI BURASI

Öte yandan Yukarıtepe sakini yaşlı bir kadın ise, “Uyku uyuyamıyoruz. Onlar geldikten sonra burası kaydı. Bahçelerimiz gitti. Arabaların önlerine yatıyordum. Şimdi gidemiyorum. Şimdi biz nereye gideceğiz” diyerek, bazı mahalle sakinlerinin çocuklarına madende iş verilerek susturulduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘HOŞ GELDİN HEMŞEHRİM’Önceki Haber

‘HOŞ GELDİN HEMŞEHRİM’

SEÇİM ŞARTSonraki Haber

SEÇİM ŞART

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar