Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

KIRMIZI BÖLGELERDE ÖZEL AŞI KAMPANYASI OLMALI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KIRMIZI BÖLGELERDE ÖZEL AŞI KAMPANYASI OLMALI 
Abone ol
Kırmızı bölge için açıklanan önlemeleri yeterli görmeyen Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Orta ve Doğu Karadeniz’de korona virüs tavan yaptı ancak alınan önlemler salgının ciddiye alınmadığını gösteriyor. Kırmızı bölgelerde acilen özel aşı kampanyası başlatılmalıdır. En az bir hafta kapanma ve herkese aşı yapılmasıyla önlem alınabilir.” diyerek tepki gösterdi.

Salgın nedeniyle Pazartesi günü açıklanan yeni önlemleri yeterli görmediklerini belirten Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Salgın nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önlemler konusundaki açıklamasını dinlerken “dağ fare doğurdu” demekten kendimizi alamadık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından “halk sağlığı sorunu”  değil, “ekonominin gereksinimlerini esas alan bir sorun”  olarak ele alındığını göstermektedir. Salgının seviyesine göre illeri dörde ayırdılar. Her alan için farklı önlemler getirildi. Ancak alınan önlemler dostlar alışverişte görsün anlayışıyla alınıyor. TTB ve diğer sağlık kuruluşlarıyla ortak hareket edilmeli.” dedi.

        

UYGULAMALAR TURİZM ŞİRKETLERİ İÇİN Mİ?

 

Salgına yönelik yeni uygulama konusunda kuşkuları olduğunu vurgulayan Kaya, “Geçtiğimiz yaz aylarında turizm şirketleri lehine kısıtlamalarda geri adım atıldı. Mart ayı tatil bölgelerinde planların yapılma dönemi olduğu için hem salgın büyüyor hem de kısıtlamalar kaldırılıyor. Bu bir çelişki. Uygulamanın turizm şirketlerini için yapıldığı kuşkusu taşıyoruz.” diye konuştu.

 

KIRMIZI, ALARM DEMEKTİR

 

Ordu’nun kırmızı kapsamında yer aldığını belirten Kaya, “Kırmızı son sınır. En üst seviyede alarm demektir. Ordu için açıklanan önlem paketi kabul edilebilir değil. Bu yöntemle salgına karşı yeterli mücadele verilemez. Kırmızı alarm nedeniyle kapanma beklerken cumartesi sokağa çıkış serbestliği getirildi, dönüşümlü çalışma kaldırılarak tam çalışmaya başlatıldı. Okullarda 8. ve 12. Sınıflar da olsa yüz yüze eğitim başlatılıyor. Bunlar yapılıyorsa kırmızı bölgelerde acilen özel aşı kampanyası başlatılmalıdır. En az bir hafta kapanma ve herkese aşı yapılmasıyla önlem alınabilir.” dedi.

 

ACİLEN AŞI YAPILMALI

 

Kaya, acil olarak alınması gereken önlemler hakkında şunları söyledi:          “Salgını önlemek için önerilerimizi bir kez daha vurgulayalım. 1- Kırmızı ve turuncu bölgelerde en az 10 günlük kapanma olmalı. Maaşlar ödenmeli, gereksinimler karşılanmalıdır. 2-Ordu’nun da içinde olduğu kırmızı bölgelerde 30 yaş üstü herkes acilen aşılanmalıdır. 3- Tüm işyerleri 10 günlük kapanmadan sonra en az sarı bölge seviyesine gelene kadar dönüşümlü çalışmayı sürdürmelidir. 4- Esnaflara ekonomik destek artırılarak acilen ödenmeli. 5- Cumartesi, serbestliği sarı bölge seviyesine gelince uygulanmalı.” ORDU OLAY 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMSİ 40, ET 55 LİRAÖnceki Haber

HAMSİ 40, ET 55 LİRA

GEÇEN HAFTA 21 SÜRÜCÜ ALKOL ALARAK TRAFİĞE ÇIKTISonraki Haber

GEÇEN HAFTA 21 SÜRÜCÜ ALKOL ALARAK TRAFİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar