Ordu
DOLAR9.4885
EURO11.0337
ALTIN546.24

KORONADA TUHAF UYGULAMA!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KORONADA TUHAF UYGULAMA!
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Sağlık Bakanlığından yetkililerin talimatıyla hasta olsun ya da olmasın pek çok kovid testi yaptıran vatandaşa veya temaslılara ilaç verildiğini iddia etti.

Hatta talimatın resmi yazışma yerine sözlü ya da Whatsapp mesajları ile verildiği yönünde bilgiler olduğunu belirten Adıgüzel’in iddiaları şu şekilde: “Bazı illerdeki sağlık kurumlarından ve meslektaşlarımızdan gelen bilgilere göre; kovid testi yapılan kişilere sonucun pozitif negatif olduğuna bakılmaksızın ve Kovid-19 teşhisi koymak için ilave tetkik de yapılmaksızın yani Kovid-19 teşhisi dahi olmaksızın hatta sadece temaslı olmalarına dayanılarak Favipiravir etken maddeli ilacın rutin olarak başlanması için talimat verildiği ifade edilmektedir.

 

MUTLAKA VERİN

 

Kovid-19 protokolünde böyle bir uygulama olmadığı için sağlık kurumları tarafından bu durumun gerekçesi sorulduğunda, Bakanlıktan talimat geldiği söylenmiştir. Bu talimatın yazılı olarak istenmesi üzerine şu ana kadar yazılı bir belge gönderilmemiştir. Resmi bir yazışma olmadığı, Whatsapp mesajları ve sözlü talimatlar yoluyla yürütüldüğü anlaşılmaktadır. Hatta Sağlık Bakanlığı’ndan bazı yetkililerin Favipiravir etken maddeli ilacı eksik kullandığı yönünde bazı sağlık kurumlarını uyardığı bilgisi de vardır. Yapılan sözlü talimatlar içerisinde “hasta ilacı kullansın ya da kullanmasın ancak mutlaka verin” şeklinde ifadeler belirtilmektedir.

 

GEREKÇESİ NEDİR

 

Şimdi biz de doğal olarak Bakanlığa soruyoruz. Böyle bir uygulama yaptınız mı yapmadınız mı? Yaptı iseniz tıbbi gerekçesi nedir? Niçin hasta olmayan insanlara ilaç verilir? Bilim Kurulu’nun bu durumdan haberi var mı? Bildiğimiz resmi yazışma dışında kaydı tutulmayan, kontrolü yapılamayan, hesabı verilemeyen Whatsapp gibi devlet işleyişinde bulunmayan yöntemlerin talimatlar için tercih edilmiş olmasının nedeni nedir?” 

 

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KESK’TEN MEMUR-SEN’E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TEPKİSİ Önceki Haber

KESK’TEN MEMUR-SEN’E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ...

PERŞEMBE’DE DENİZDEN HAMSİ FIŞKIRDISonraki Haber

PERŞEMBE’DE DENİZDEN HAMSİ FIŞKIRDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar