Ordu
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22
reader

KUMBAŞI-PERŞEMBE ARASINA BÖLÜNMÜŞ YOL İSTENİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KUMBAŞI-PERŞEMBE ARASINA BÖLÜNMÜŞ YOL İSTENİYOR
Abone ol
Ordu-Perşembe güzergahına Akçaova köprüsünden Perşembe Kacalı köprüsüne kadar olan yola yürüyüş yolu veya kaldırım isteniyor.

Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Perşembe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin şöyle konuştu:  Zaten bu güzergahta tali yollardan ana yola yola çıkarken zor anlar yaşanıyor, ölümlü ve maddi hasarlı kazalar yaşanıyor  Akçaova köprüsünden Perşembe Kacalı köprüsüne kadar yolan yolun ayrılmış yol çift yol olması olmazsa olmazlarımızdan durumuna gelmiştir.  Bu konuda karayolları genel müdürlüğümüzün ve Ordu şefliğimizin duyarlı olmasını ve acilen bu güzergah için acilen bir proje hazırlanmasını bekliyoruz.  Bu hizmeti bize çok görmeden tüm yetkililerden rica ediyorum. Buna tüm o güzergah boyunca yaşayan insanlarımızın ihtiyacı var. Perşembe için her fırsatta turizm kenti diyoruz,  hızla gelişmekte olan  bir ilçemiz diyoruz   o yüzden bu hizmeti bekliyoruz. Bu isteğimiz devletimiz için sorun değildir tam bir önlem ve yol kenarlarında yürüyen sabah-akşam spor yapan insanlarımız ile sürücülerimizi rahatlatacak bir önlem küçük bir  hizmet ama çok büyük anlamı var olabilecek bir hizmet. Kazaların önüne geçebiliriz diye düşünüyorum. Bu konuda bize yardımcı olacak büyüklerimizi göreve çağırıyorum.

PERŞEMBE ÇOKTAN HAK EDİYOR

Ardından bir açıklamada Perşembe Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ümit Kaya yaptı ve şöyle dedi: Efirli bölgesi Perşembe’miz için çok önemli bir bölgemiz. Efirli’mizin nüfusu kış mevsiminde yaklaşık 4 bin kişi yaz mevsiminde ise 20 bin kişi civarında  oluyor.  Bilindiği üzere kamplar plajlar, sitelerimiz birde önemli bir lisemiz var Sosyal Bilimler lisemiz var.  Eğer bir yerin nüfusu 20 bini buluyorsa orada mutlaka kaldırımlar ve bölünmüş yollar mutlaka olmalı. Birde kış aylarında orada öğrenci sirkülasyonum çok var.  Sitelerde yürüyüşe çıkanlar, hayvanlarını gezdirenler, spor yapanlar hayli fazla. Bu olay yaz mevsiminde hat safhaya ulaşıyor. Ayrıca yol kenarlarında vasıta servis bekleyenleri de göz ardı etmeyelim.  Aileler yürüyüş yolu istiyor, öğrenciler kaldırım istiyor sürücüler bölünmüş yol istiyor.  Güzergah ise  ilk etapta Akçaova köprüsünden  Çerli köprüsüne kadar sonrası ise Perşembe  Kacalı köprüsüne kadar  o güzergahlarda bizden durak isteyen aileler de çok. Zaten oralarda duraklar çok eksik. Birde kaldırım yürüyüş yolu olmayınca tehlike hem sürücüler için hem de yayalar için her zaman tehlike var. O yüzden bir an önce gerekli etütler planlar ilgililerce yapılıp konu acilen geç kalınmadan gündeme taşınmalı. Perşembe’miz bunu çoktan hak ediyor.

ÇALIŞMALAR BİR AN ÖNCE BAŞLATILMALI

Perşembe Dolmuşçular ve Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Muammer Alkan konu ile ilgili şöyle konuştu: Bahse konu durum bizim şoför arkadaşlarımızın da gündeminde.  O güzergahta ikamet eden vatandaşlarımız dolmuş beklerken veya dolmuştan indikten sonra sıkıntı yaşadıklarını bize gelip anlatıyorlar sorun. Belli çare de belli bir an önce ilgililer konuyu inceleyip çalışmalara başlayıp projeler hazırlanmalı. Kimsenin canı daha fazla yanmadan İlk etapta  Akçaova köprüsünden Çerli köprüsüne kadar daha sonra da Perşembe Kacalı köprüsüne kadar  bölünmüş yol ve kaldırımlar yapılmalı.  Çalışmalar bir an önce başlatılmalı. ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞAHİN’DEN OBB’YE İHALESİZ TEMEL TEPKİSİÖnceki Haber

ŞAHİN’DEN OBB’YE İHALESİZ TEMEL TEPKİSİ

MADEN VE KİL ARANMASINA İZİN VERMEDİLERSonraki Haber

MADEN VE KİL ARANMASINA İZİN VERMEDİLER

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar